Ano, nejsou peníze na dárky

P1070215

Někdo je bohatý a jiný je chudý, vždy tomu tak bylo, rádi bychom udělali druhým radost pomocí dárků, ale jsme chudí a nemáme peníze na dárky. Mnozí řeknou, jsi budižkničemu a tak nemáš peníze na dárky, jenže můžeme být třeba dlouhodobě nemocní, a tak nemůžeme vydělávat peníze pomocí práce.
Zdraví není něco, co bychom zde měli jisté, nemusí jít vždy jenom o naši chybu, můžeme být nemocní díky druhým, co nás nakazili přenosnou nemocí, nebo nám fyzické zranění způsobili. V přírodě to co je nemocné poslouží jako potrava pro to co je zdravé, v přírodě není potřeba se zamýšlet nad antikoncepcí, a regulováním porodnosti, protože je zde život plný existenčního nebezpečí a tak smrt stářím je zde jenom vzácnou výjimkou.
To že neumíráme a žijeme dlouho je způsobeno výhodami a jistotami které nám poskytuje věda a technika, bohatý je zde ten kdo má více výhod a jistot než zde mají druzí. Svět, ve kterém lidi žijí, je obrazně už mnoho tisíciletí rozestavěný dům, který nejde dokončit, příčinou je zde náš strach ze změn.
Chceme výhody a jistoty, ten kdo nám slíbí výhody a jistoty, toho slepě následujeme jako hloupé stádo, až nakonec zjistíme, že jsme byli zase podvedení, bezcharakterním kariéristou. Jádrem problémů je nenormalita, je to jako s lékem, malé množství léku neléčí, a veliké množství léku nám škodí, jde o to konzumovat správné množství léku, které nám předepsal lékař.