V Japonsku mouchy neserou na císaře pána

P1070298

Proces učení novému pomocí experimentů je procesem uměleckým, a tak je velmi náročný na člověka, když něco konečně dobře umíme, děláme to už jako řemeslo a není to pro nás už tolik náročné. Po období deprese přichází období štěstí, v tom je celé tajemství lidské psychiky.
Řemeslník je nad problémy ale umělec se topí v problémech, krásným příkladem je kočka a pes, pes myslí jako umělec ale kočka myslí jako řemeslník, člověk miluje více psy, protože je svým myšlením spíše umělec, a proto taky má veliké problémy s depresí a konzumuje drogy.
Naše psychika se dlouho na něco nalaďuje a v tom je jádro problémů s depresemi, jsme velmi citliví a tak se obtížně nalaďujeme, kočka není tak citlivá a tak se rychle naladí a tím nemá deprese. Pokud se podíváme na lidi, co jsou vrcholoví zjistíme že to jsou psychicky kočky.
Lidi co v životě neuspěli, to jsou zlí psi na řetězu u boudy. Náš národ je národem psů, a proto jsme neuspěli, naopak Japonský národ je národem koček, a tak tento národ uspěl a je ostatním národům vzorem.
Věta, mouchy serou na císaře pána, přesně vystihuje náš národ štěkajících psů, v Japonsku mouchy neserou na císaře pána! Podívejme se na život člověka u nás, neustále se učíme novému pomocí experimentů, přesvědčit okolí o tom že se chci dlouhodobě specializovat, abych se nemusel pořád učit něčemu novému, to je u nás jenom marnost.
Je třeba konečně pochopit to, že je chybou se snažit vše umět a všemu rozumět, je třeba restartovat naši zaostalou konzumní kulturu od univerzálnosti ke specializaci, jak vlastně u nás došlo ke vzniku univerzální konzumní kultury, která z nás učinila hloupé ubožáky, co konzumují prášky na hlavu a drogy.
Příčinou je uzavřená svatá kultura, ideologie a ekonomika uzavřeli pevně naši konzumní kulturu na velmi dlouhou dobu, a ten kdo se pokusil narušit uzavřenost konzumní svaté kultury, ten zle dopadl. Každý se musel postarat sám o sebe, a tím byl donucen k univerzálnosti, což mělo za následek deprese a konzumaci alkoholu.