Ano, zavést správné změny je u nás vždy problém

https://www.flickr.com/photos/gvkb/37757764671/

Vše veliké je dočasným obdobím, které se skládá z malých dočasných období, není zde pevný bod, víme jistě to, že nic o tomto nekonečném světě nevíme, o tom to zde bohužel je. Vše co je zde veliké, vzniklo z malého, a po určitém období, se to zase rozpadne na malé, vše je zde recyklováno v rovině; energetické, fyzické, informační, programové, psychické, chemické, atd. tento svět je světem proměn a každý inteligentní systém je zde divákem i hercem současně.
Lidi by chtěli dělat zázraky, protože je jim tato realita nepříjemná, protože je často v něčem omezuje, na jedné straně chceme porušovat přirozené normy, a na druhé straně nám vadí porušování přirozených norem, je to jako s mobilními telefony, jsme rádi, že můžeme někomu odkudkoli kamkoli zavolat, ale nejsme už rádi, že nám někdo cizí volá, a tak nás někde vyrušuje. Nedávno jsem dostal starobní důchod a měl jsem s tím mnoho starostí, vše se nakonec správně vyřešilo, ale uvědomil jsem si, že jsme národem, který je velmi nepořádný, a příčinou je zde to, že jsme měli mnoho generací nepořádné mocné a bohaté vůdce, co chybně rozhodovali o nás bez nás.
Katastrofa v Černobylu 1986 jasně ukázala nefunkčnost byrokratického centralismu. Jedním z problémů byla nedostatečná komunikace mezi vedoucími bezpečnostními pracovníky a operátory ohledně příkazu vykonat noční experiment. Navíc kvůli nedostatečnému proškolení operátoři dostatečně nechápali, jak reaktor pracuje pod nízkým stupněm reaktivity. V souladu s podmínkami experimentu bylo několik bezpečnostních systémů vyřazeno z provozu. Experiment totiž měl ověřit, jestli bude elektrický generátor (poháněný parní turbínou) po rychlém uzavření přívodu páry do turbíny schopen při svém setrvačném doběhu ještě zhruba 40 sekund napájet čerpadla havarijního chlazení.
Mnoho technických rysů reaktoru bylo považováno za vojenská tajemství a operátoři o nich neměli ponětí. Reaktor měl především nebezpečně velký kladný dutinový koeficient reaktivity. Velmi významnou vadou reaktoru byla také konstrukce jeho regulačních tyčí. Regulační tyče nebyly zcela naplněné; ve chvíli, kdy se zasouvaly, byla na prvních pár sekund chladicí kapalina nahrazena dutými částmi regulačních tyčí. Jelikož chladicí kapalina je pohlcovač neutronů, výkon reaktoru v té chvíli stoupl. Toto neintuitivní chování reaktoru při zasouvání regulačních tyčí nebylo operátorům vůbec známo.
Shrnuto a vyhodnoceno je každému jasné, že konzumní svět ovládají dneska idioti, co mají většinou vysokou školu. Já jsem myslel, tak jsem to bohužel posral, o tom je byrokratický centralismus, zde už mnoho století je jedno, jestli je někde; feudalismus, socialismus, kapitalismus, nacismus, islamismus, komunismus, demokratismus, atd. v každém konzumním centrálním systému jsou vysoce vzdělaní idioti, co myslí a jednají jako idioti. Často je zde idiotská hra na to, kdo za to zde může, nejlepší je hodit vinu za chyby na někoho kdo je dlouho mrtvý, kopnout do staré mrtvoly, to je pro mnoho idiotů velikým potěšením!

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.