Ano nebo ne, o tom myšlení je

https://www.flickr.com/photos/gvkb/37757767171/

Co je to myšlení? Myšlení je psychická práce, pomocí které se snažíme o to, abychom úspěšně dosáhli cíle, na počátku je vždy rozhodnutí a od jednoduchých rozhodnutí vše potom pokračuje evolučně ke složitým rozhodnutím. Podívejme se na knihy, ve kterých je popsáno mnohé, na co lidi mysleli po mnoho století a jaké řešili problémy, když se nějaké veliké problémy časem konečně vyřešili tak bohužel vznikli nové veliké problémy, a tak lidi milují logicky geniální jedince, co jim pomáhají s řešením jejich velikých problémů. Problémem u řešení většiny problémů je spěch, a tak se nedomyslí následky toho, co se stane po tom, že nějaký problém vyřešíme. 

Podívejme se třeba na zavedení gramotnosti, tím že se zavedla gramotnost, tím se vytvořilo mnoho problémů, se kterými nikdo nepočítal, lidi najednou dokázali mnohé zvládnout sami a už nepotřebovali specialisty, co by jim za odměnu pomáhali, a tak specialisté začali mizet z naší civilizace, a místo nich zde byli jenom návody a knihy. Potom přišla digitalizace a dílo zkázy bylo dokonáno, přichází doba programů a strojů co berou lidem výhody a jistoty, člověk je najednou v civilizaci zbytečný, a podle toho se zde i s ním jedná, milion mrtvých lidí ve válce, to je jenom statistika. 

Chcete větší výhody a jistoty od zaměstnavatele, máte smůlu, zaměstnavatel nakoupí stroje a programy, a tím už vás nebude potřebovat, bude to váš soukromý problém, že jste dlouho studovali a o vaše znalosti nikdo nestojí. Robot prezident, uděluje medaile hrdinským robotům, o tom je budoucnost, evoluce je jako lavina, kterou nikdo už nezastaví. Člověk se stal zastaralým zaměstnancem, v mnohém je to podobné s tím, že zde zmizeli koně, a místo nich zde jsou auta a motorky. 

Některé továrny pracují bez lidí, všude jsou jenom stroje, ovládané programy, problém nastává, kdo bude kupovat zboží a služby, když lidi nebudou mít zdroje peněz, díky zániku podnikání a zániku zaměstnání? Moderní člověk je v situaci, kdy v depresi bloudí po celý život bludištěm, a hledá marně dlouho východ, na kterém je napsáno, seberealizace. Proč je seberealizace pro moderního člověka utopie kterou nemůže realizovat? 

Jádro problému je v hodnotě člověka, systém z člověka udělal nehodnotného otroka konzumního systému, a to co je nehodnotné, to nemá nárok na seberealizaci! Hodnotné je to co je potřebné a je to vzácné, situace u všeho určuje tržní hodnotu, veliká konkurence má za následek pokles hodnoty zboží nebo člověka, proto je zde logicky snaha o monopol a centralizaci, tam kde je cenzura a regulace cen, tam je i monopol a centralizace. 

Následkem monopolu a centralizace, je ekonomická migrace, kdy se ubožáci snaží utéci tam, kde není monopol a centralizace. V monopolu a centralizaci lidi mají vše na půjčky, a nemoc nebo nezaměstnanost pro ně znamená to, že z nich exekutoři udělají bezdomovce. Problémy známe, ale jak tyto problémy máme vyřešit? Je třeba začít vytvářet pro lidi veliké rezervace, a tam odsunovat nepřizpůsobivé příživníky, se kterým zde jsou jenom problémy. 

Pokud je někdo nemocný tak se léčí v nemocnici, a pokud je někdo nepřizpůsobivým ubožákem tak se přesune do rezervace mimo civilizaci, místo pracujete pomalu a výpovědi, zde bude přemístění do rezervace, zruší se globálně vyplácení peněz sociálním ubožákům, a budou se sociální ubožáci přesouvat do národních rezervací, kdo nebude pracovat, ten nebude ani jíst. V rezervacích se oddělí od sebe muži a ženy, aby zde už nedocházelo k rozmnožování ubožáků.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.