Vše je zde od něčeho k něčemu

https://www.flickr.com/photos/gvkb/37067354214/01
Od podlahy ke stropu, od narození ke smrti, od jara do zimy, od dětství do stáří, od hlouposti k moudrosti, od začátku do konce, atd.


02
Vše je zde od něčeho k něčemu, a je třeba se optat, co je za tím, že je zde vše tak, jak to je?

03
Za vším je výkon, který umožňuje příkon, jde o práci, aby vše mohlo pracovat, je nutné vytvořit; podlahy a stropy, začátky a konce, atd. to vše je nastavení, které je pevné, nebo se toto nastavení může měnit.


04
Takto vznikli; normy, zákony, předpisy, morálka, výjimky, regulace, rituály, pohádky, pověry, mytologie, kulty, ideologie, atd.


05
Vytvořili jsme složité ekonomické a politické systémy, abychom mohli v klidu pracovat, a tak se mít zde dobře, jenže někde je chyba, naše konzumní civilizace se pro nás stala vězením, ve kterém je vše uvězněné, díky tomu že zde jsou podlahy a stropy.


06
Na jedné straně bychom chtěli vše systémově restartovat, ale zároveň se bojíme vše restartovat, je snadné utíkat před problémy pomocí konzumace drog, nebo prášků na deprese.

07
Tudy ale cesta rozhodně nevede, pokud očekáváte, že po volbách zde bude lépe, díky novým politikům, tak jste naivní jako malé děti.


08
Svět nemění předsedové vlády, a jejich ministři, svět mění jenom věda a technika, proč chodit pro vodu s kýblem, když zde může být potrubí, které do bytu vodu přivede.


09
Věda a technika nám ušetřila mnoho času, a my nadáváme na to, že je zde všude bída a nezaměstnanost, místo toho, abychom unaveným dělníkům zkrátili pracovní dobu na polovinu.

10
Jde o to, aby ten kdo vidí všechny chyby v konzumním systému, vedl ty, co tyto chyby v systému už nevidí, slepý logicky nemůže vést slepé.

Podobné příspěvky>