Ten druhý je sobecký parazit

https://www.flickr.com/photos/gvkb/23923751028/

Nebuď zvědavý, mlč, když nic nevíš, ty jsi ale nemehlo, atd. naše komunikace je problematická, a je třeba se ptát, co je za tím, že je naše komunikace problematická? Za vším je sobectví, ve snaze být zde úspěšní, se snažíme o to, aby naši konkurenti zde nebyli úspěšní, dobrota je přeci žebrota. Podívejme se na depresi u; psychiky, ekonomiky, politiky, náboženství, školství, rodiny, podnikání, atd. není za touto depresí naše sobectví?
Sobectví je jako virus, který je virulentní a tak je nemožné nad tímto virem zvítězit pomocí ideologie nebo pomocí morálky. Ten druhý je sobecký parazit, v tom je jádro problému, že je ten druhý chybný, sebekritika vyšla z módy, umíme kritizovat jenom druhé. Každý chce změnit druhé, anebo celý svět, ale nikdo nechce změnit sebe, tím že by odešel ze sobecké civilizace, do nějaké altruistické svaté organizace a zde konal dobro.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.