Klasický profesionální fotoaparát

SAM_0832

Veliká nabídka zboží má za následek že v ní bloudíme a nevíme co je pro nás správné? Subjektivně si myslím že výběr profesionálního fotoaprátu je stejně složitý jako výběr partnera do manželsví, tak jako se umí lidi přetvařovat a hrát divadlo tak to samé umí dneska už i profesionální fotoapráty. Dopátrat se pravdy není snadné a jednoduché, pro profesionála je nejdůležitější kvalita a univerzálnost. Základní dilema zní, přístor kde nelze měnit objektivy, nebo přístroj kde lze měnit objektivy.
Z praxe zjišťuji že než se vymění objektiv tak už je pozdě a záběr je nenávratně pryč, přístoje kde se mění objektivy se hodí tam kde máte čas na to objektiv v klidu vyměnit a většinou zde máte i možnost používat těžký veliký stativ. Často slyším od profesionálů to, že přístroje kde nejdou měnit objektivy, jsou amatérské hračky, které nelze profesionálně na nic používat. To bylo skutečně pravdou před několika lety, v té době všemu kralovali klasické zrcadlovky a přístroje kde nešli měnit objektivy, byli vhodné jenom pro nenáročné amatéry.
Potom přišli fotoaparáty s palcovým snímacím čipem, tento čip už poskytuje dobrou obrazovou kvalitu a umožňuje i použít levné zoomy s velikým rozsahem které jsou motorově ovládané. Čím větší je snímací čip tím lepší je kvalita fotek, jenže u velikých čipů musíte počítat s mnoha problémy, největším problémem je nutnost měnit objektivy a často je zde nutnost používat těžký veliký stativ nebo silný těžký blesk. Takovým jednoduchým testem nových fotoaparátů je fotografování v metru, zde je málo světla a lidi se zde rychle pohybují. Osobně bych doporučil profesionálům si vyzkoušet novinku a to malý lehký profesionální fotoaparát Panasonic Lumix G80.

+ Hodně slušná kvalita obrazu i se setovým objektivem
+ Solidní 4K video s bohatými možnostmi nastavení
+ Vynikající možnosti konfigurace ovládání, ergonomie
+ Obrovský elektronický hledáček
+ Polohovatelný dotykový displej
+ Výborné DFD ostření, rychlé a výborné i v noci
+ Excelentní duální stabilizace

+ Obrovský RAW buffer
+ Odolná konstrukce
+ Vstup pro externí mikrofon, 8bit 4:2:2 HDMI výstup
+ Možnost nastavení odšumování