Ano, všechno je v prdeli

SAM_0792

To že se svět neustále mění, ví každý, jsou změny k lepšímu a horšímu, někdy ale zde jsou veliké katastrofy a díky nim je vše v prdeli. Veliké války jsou klasickými katastrofami, za které mohli jednoznačně jenom lidi, pokud za katastrofy mohl vesmír nebo příroda tak nám nadávání bylo k ničemu. Nedávno skončila druhá světová válka, ve které se ukázalo to, že proti vědě a technice je chudý člověk bezmocný, války naštěstí zde jsou dočasně a tak se škody mohou napravit.
Jsou, ovšem katastrofy kdy škody napravit nelze, takovou katastrofou je změna klimatu, která může proměnit obrovský přírodní ráj v poušť bez života. Tak jako změna klimatu, promění ráj v poušť, tak i změna konzumní ideologie, může proměnit civilizaci v poušť bez života, přichází období optimalizace a automatizace, aby byl podnik nebo obchod úspěšný, tak začne podnik nebo obchod ořezávat zbytečné náklady, to zní logicky a ekonomicky.
Jenže co když tím zbytečným nákladem, se stane najednou tvoje dobré zaměstnání, a ty dostaneš padáka. Dosud to fungovalo tak, že v krátké době jsi našel nové zaměstnání, a stát ti vyplácel podporu, v době nezaměstnanosti a platil za tebe sociální pojištění. Jenže vše směřuje jistě k tomu, že stát ti už nebude platit podporu v době nezaměstnanosti, ani sociální pojištění, navíc ani po dlouhé době, nenajdeš nové dobré zaměstnání.
Řekneš si, že tady to za nic ekonomicky už nestojí, a rozhodneš se, že odejdeš jinam do světa, kde je možné ještě sehnat dobré zaměstnání. Podíváš se na internet a začneš ve světě hledat dobré zaměstnání, brzo ti dojde, že všude ve světě jsou na tom lidi už stejně, ano, všechno je v prdeli.
Dlouho jsi žil uzavřený v konzervě, a nevšímal si toho, co se děje okolo tebe, ubývali lidi na; závodní jídelně, v hromadné dopravě, v obchodech, na úřadech, ve tvojí kanceláři, atd. ale ty jsi byl uzavřený v konzervě, a říkal si, to se mě netýká, a najednou se tě to týká, protože jsi dlouho nezaměstnaný, a nemůžeš už sehnat dobré zaměstnání.
Na tvůj pracovní stůl s počítačem v bývalém zaměstnání, padá už celý rok jenom prach, a nikdo za ním už rok nesedí, v kanceláři už ani světlo nesvítí a topení netopí, přesto podnik velmi dobře funguje, jak je to proboha možné? Tvoje místo díky optimalizaci a automatizaci už není pro podnik vůbec potřebné, vše udělají místo tebe programy a stroje!
Před deseti lety měl tvůj podnik 10 000 zaměstnanců, dneska má tvůj bývalý podnik jenom 100 zaměstnanců, tedy zbylo jenom 1% zaměstnanců za pouhých 10 let! Podnik ale výrobu zvýšil na desetinásobek produkce, a mnohonásobně i narostli jeho zisky pro akcionáře podniku, protože se snížili náklady.
Jediná práce je jenom hodinová práce, někam přijdeš, za hodinu to uděláš, a na ruku dostaneš peníze podle tabulek, problémem je, že ti nikdo nezaplatí cestu, ani čekání na to, až seženeš novou zakázku, takže se dostáváš do dluhové pasti.

Umělá inteligence komentáře moderuje