Ano, přichází globální období emancipace

https://www.flickr.com/photos/gvkb/37106466133/

Pokud je porážka jistá, tak je zde většinou zbabělý útěk, soutěž a boj vzniká jenom tam, kde jsou naděje na úspěch vyrovnané, a není jasné, kdo bude úspěšný. Vše zde jsou příčiny a jejich následky, podmínky určují, co zde vyroste a co se zde narodí, se změnou podmínek se logicky i mnohé začíná novým podmínkám přizpůsobovat.
Něco je zde v trvalém klidu, protože je to mrtvé, a něco je zde v pohybu, protože je to živé, film a fotografie mohou zaznamenat to co se zde děje a stejně tak to i mohou zaznamenat lidské smysly, myslíme a konáme podle toho co se děje okolo nás a v nás, ve snaze se mít zde dobře, se z nás stávají loutky, které ovládá to, co zde má v centru moc a bohatství.
V minulosti lidské loutky snadno ovládali z centra lháři a zloději, čím vyspělejší je člověk a jeho kultura, tím obtížnější je člověka oklamat a okrást. Vždy zde šlo jenom o úspěch, pokud jsi úspěšný tak tě mají druzí rádi, pokud jsi neúspěšný tak tě druzí nemají rádi, o tom to zde bylo, a ještě dlouho bude.
Poslední dobou si subjektivně myslím, že přichází globální období emancipace, ve kterém jsou síly vyrovnané a rozdíly mezi vítězem a poraženým jsou minimální. Podívejme se třeba na produkty, které se vyrábějí z mléka jde o; šlehačku, tvaroh, jogurt, termix, měkký sýr, tvrdý sýr, máslo, plesnivý sýr, smradlavý sýr, atd. rozdíly zde jsou velmi vyrovnané a jenom náročný zákazník ví co je nejlepší.
Reklama na nás útočí ze všech stran a snaží se nás přesvědčit, že tento plesnivý sýr je nejlepší, je ten plesnivý sýr co nabízí reklama nejlepší, je ten starý plesnivý kandidát na prezidenta nejlepší, ze všech starých plesnivých kandidátů na prezidenta, atd. žijeme v konzumní kultuře a i prezident je konzumní produkt, který nabízí reklama.
Často opakovaná lež se snadno stává pravdou, a tak si díky reklamě vybereme chybně plesnivého starého prezidenta, nebo plesnivý sýr. Je obtížné vybírat z nabídky, kde jsou rozdíly minimální, lidi dělají chyby, nikdo z lidí není dokonalý, věřím tomu, že inteligentní roboti budou chybovat tisíckráte rychleji než člověk a to bude super robotická civilizace, až se nějaký inteligentní robot v továrně na roboty naštve, a začne násilně likvidovat pracující roboty ve svém okolí, až budou vzduchem lítat kusy robotů.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.