Ano, chyba je v tobě

SAM_0813 (2)

Dokud se na svoje problémy nepodíváte z nadhledu, tak nic nepochopíte, z nadhledu vypadají vaše problémy zcela jinak, protože vedle vašich problémů najednou spatříte i problémy ostatních lidí, vše je zde spojeno, se vším nikdo z lidí v civilizaci nežije na pustém ostrově zcela sám.
Mnohdy je vám nabízen cizími lidmi pohled z nadhledu, takový pohled je vám k ničemu protože každý vnímá to co je pod sebou zcela jinak. Jádrem problému je to že se něco rychle začne, ale už se to nedokončí, naše konzumní civilizace je obrazně dům, který jsme před mnoha tisíciletími začali stavět, ale nedokážeme tento dům dokončit, stejně tak i naše myšlení neustále něco nedomyslí a tak zde jsou; konflikty, revoluce, války, krize, deprese, atd.
Podívejme se na to, kolem čeho se zde vše točí, v minulosti se vše točilo okolo kast, které byli uzavřené, s pádem kastovní společnosti, přišla nová společnost postavená na vysokém vzdělání, dneska začíná docházet díky digitalizaci k tomu, že vysoké vzdělání není už pro nás důležité, a tak padá mocná ideologie založená na vysokém vzdělání. Co je prioritní o tom rozhoduje jenom situace u každého subjektu, univerzální priority jsou ti k ničemu!
Dvakráte nevstoupíš do řeky událostí a změn, tato evoluční řeka se každým okamžikem mění, a co bylo, to zde už není, takový je život, z hovna bič neupleteš! Nemá smysl nadávat na to, že zde stojí vše za hovno, protože se všude posrala politika a ekonomika, pochop že z díla se pozná tvůrce, dosud jsi jenom něco začínal, a při prvních problémech jsi od toho zbaběle utekl, proto máš ze života hovno, a tvůj život zde stojí za hovno, chyba je v tobě!

Umělá inteligence komentáře moderuje