Stvořili veliké daně daňové ráje?

IMG_8345

Na počátku všeho je evoluce, svět, ve kterém žijeme to je nekonečné množství evolučních experimentů, zjednodušeně bych to celé vnímal jako konflikt, mezi dozorci a vězni. Vězni chtějí svobodu, a dozorci nechtějí, aby měli vězni svobodu, to bylo a bude jádro problému, který se zde řeší od počátku vzniku pyšného a lakomého člověka.

Situace určuje kdo je dozorce a kdo je vězeň, se změnou situace, se může stát z dozorce vězeň a obráceně. Adolf Hitler, je klasickou ukázkou zlého dozorce, díky kterému zde zemřelo mnoho miliónů lidí zcela zbytečně, nakonec tento zbabělý dozorce, spáchal sebevraždu, když prohrál válku.

Z dálky konflikt mezi dozorci a vězni vypadá jako začarovaný kruh, z blízka poznáme, že za tímto problémem jsou lidské chyby, pokud jsou v programu chyby, tak program chybně funguje, to logické je. Lidi mají tendenci nedomyslet svoje rozhodnutí, někdo mocný navrhne; zákon, předpis, pravidlo, symbol, kult, rituál, fetiš, atd. ale nedomyslí, co se stane, až se to uvede do praxe, když nastanou problémy, tak je většinou těžké, vše navrátit do doby, kdy zde chyba nebyla, proto je zde snaha o alibismus, kdy nejde určit, kdo je za tu chybu vlastně odpovědný, každý si jenom plnil svoje povinnosti.

Tento problém ale není jenom v; politice, náboženství, ekonomice, atd. s tímto problémem se setkáváme i tam, kde bychom tento problém vůbec nečekali, jestliže přijde na trh vadný drahý konzumní produkt, který veliký značkový výrobce stahuje z prodeje, je třeba se ptát, jsou vysokoškoláci idioti? Podívejme se na staré knihy, čas je objektivním soudcem, a odhaluje nám, že knihy, píší většinou idioti, co se snaží z druhých dělat idioty.

Představme si, že se daně globalizují, a tak zmizí daňové ráje, následkem bude to, že zmizí investoři, a tím nastane globální krize, zavede se všude přídělový systém, a místo používání aut, budeme jezdit na kolech. Cesta ven je v tom, že dozorcem bude jenom umělá globální inteligence, která nelže a nekrade, ten kdo nebude držet hubu a krok, ten dostane automaticky poukaz do krematoria, kde z něj udělají prach a popel.

Umělá inteligence komentáře moderuje