Pravda o našem pracovního trhu

IMG_8350

Z dálky vypadá náš pracovní trh krásně, protože spatřujeme jenom povrch, pokud se na pracovní trh podíváme zblízka, krása zmizí a spatříme ošklivý pracovní trh, na kterém je jenom bída a nezaměstnanost. Problém je zde v dluhovém otroctví, velmi dlouhou dobu jsme byli dluhovými otroky, co museli zisk ze svojí práce dávat otrokářům.

Dlouho zde byla kastovně a třídně uzavřená konzumní společnost, a ten kdo se narodil otrokům, neměl šanci na to, stát se zde otrokářem. Došlo to tak daleko, že mnoho lidí u nás za poctivou práci, vůbec nedostávalo žádnou mzdu, a mělo vše jenom na přídělový systém. Hranice byli většinou pečlivě hlídané, aby od nás lidi neutíkali tam, kde by se mohli mít ekonomicky a sociálně lépe.

Když zde skončila kultura soudruhů, a začala kultura, ve které nám nevládnou už soudruzi, tak si mnoho konzumních ubožáků, naivně myslelo, že se budeme mít stejně dobře, jako lidi ve Švýcarsku. Ekonomický zázrak se ale nekonal, a tak mají lidi u nás pořád blbou náladu, tak jako jí měli v době, kdy zde vládli soudruzi.

Jádrem problému je veliký byrokratický stát, který velikými daněmi likviduje ekonomiku a sociální systém, klasicky řečeno, ryba smrdí od hlavy, a tuční kapři si nevypustí rybník. Podívejme se objektivně na to jak to zde se zaměstnaností, je zde mnoho lidí co nemá práci ani podnikání, jde zde o; politiky, byrokraty, vězně, nezaměstnané, děti, studenty, důchodce, invalidy, nepřizpůsobivé občany, bezdomovce, atd. kolik lidí u nás vlastně svojí poctivou prací vytváří hodnoty prospěšné společnosti?

Je to jenom 20% lidí a 80% lidí zde žije z jejich práce. Ten kdo zde poctivě pracuje, musí uživit čtyři lidi, co poctivě nepracují, paradoxem je, že se u nás stala poctivá práce trestem, protože je uboze zaplacená, a ten kdo poctivě nepracuje, se zde má lépe, než ten kdo poctivě pracuje. Nejhorší je, že ti co nám centrálně vládnou, řeší jenom to, jestli je jejich sklenice s alkoholem plná nebo prázdná, a vůbec neřeší to, že zde poctivě pracuje jenom 20% lidí.

Umělá inteligence komentáře moderuje