Pokud by rady měli cenu zlata, tak by se prodávali za zlato

IMG_8377

Je přirozené toužit po tom se mít lépe, problém je to že se nemůžeme mít všichni lépe, lépe se vždy má jenom malá elitní skupina, sice zde byli často naivní snahy o to, aby zde nebyla mocná elita, jenže ukázalo, se že bez násilné centrální kontroly konzumní společnost nefungovala, a všude bylo mnoho násilí a podrazů.

Komunismus a socialismus je ekonomická utopie, která v praxi nefunguje, o tom dneska už nikdo nepochybuje, tím ovšem neříkám, že by kapitalismus byl dokonalý ekonomický systém. Všechny centrální ideologie jsou založené na nastavení a regulaci, ten kdo porušuje systémová pravidla je potrestán ekonomicky nebo vězením, často si lidi připadají jako v začarovaném konzumním kruhu, dětství je nenávratně pryč a do důchodu je daleko. Většinou je zde snaha depresi řešit zbabělým útěkem do ciziny, nebo do konzumace drog, či vírou v pohádky a jiné svaté nesmysly.

Hrdinů co se vydají do boje s problémy byl vždy nedostatek, zato zbabělců zde byl vždy nadbytek, často je slyšet rady od skeptiků; neřeš to, co stejně nevyřešíš, tvoje starosti bych chtěl mít, takový je život, atd. Dokonce už i prezident se zamyslel při vánočním projevu nad tím, že jsme národem dokonalých skeptiků, co si myslí, že není už co pít, protože jsou sklenice s vínem už prázdné.

Ano, bude líp, protože nebudeme chybovat, podívejme se na neustálé havárie u; letadel, vlaků, lodí, aut, motorek, tramvají, raketoplánů, politiky, ekonomiky, náboženství, umění, vědy, internetu, atd. lidi dělají chyby, a tak zbytečně umírají, je třeba se zamyslet nad tím, proč lidi dělají amatérské chyby?

Lidi dělají chyby, protože jsou povrchní, vše známe povrchně, investujete hodnoty do něčeho, co znáte povrchně, a tak chybujete a o hodnoty přijdete. Nejde sloužit mnoha prioritám současně, jedné prioritě vyhovíte, a jiné priority rozčílíte, není ten, co by se zavděčil všem prioritám. Jenom situace může určit která priorita je pro tebe správná, každý má svůj svět který je originální, pokud by rady měli cenu zlata tak by se prodávali za zlato.

Umělá inteligence komentáře moderuje