Jenom ubožáci fotografují vše telefonem

IMG_8624

Pořád zde jsou na internetu hloupé otázky, na které hloupě odpovídají hlupáci, proto je zde konečně originální otázka, která může lidem pomoci s výběrem fotoaparátu. Kupující bych rozdělil na pět kategorií, v první kategorii jsou ti, co utratí velmi mnoho peněz za nové fotografické vybavení.
V poslední páté kategorii, jsou ti, co se spokojí jenom s mobilním telefonem, nebo tabletem, a považují koupi fotoaparátu za zbytečnost. U nás jsou většinou fotografové čtvrté a páté kategorie, nemá smysl zde hovořit o fotoaparátech Hasselblad H6D-100c pro vrcholové fotografy první kategorie. 
Zde má cenu hovořit jenom o amatérských fotoaparátech pro fotografy čtvrté kategorie, a zde je vítězem Panasonic Lumix DMC-FZ300, výhodou je zde možnost filmovat ve 4K rozlišení a obrovský 24x zoom s velikou světelností, je zde i mnoho moderních funkcí, které většina amatérů stejně nevyužije, taky je zde utěsnění před prachem a vodou, to ocení sportovci a profesionálové. 
U třetí kategorie, zde bych doporučil Canon EOS 80D, ke kterému dokoupíme; fotobatoh, objektivy, blesk, stativ. Fotograf druhé kategorie si pořídí nový Canon EOS 5D Mark IV, to je špičkový fotoaparát univerzálně použitelný, pro amatéry ale zcela nevhodný.

Umělá inteligence komentáře moderuje