Co lidi dělají, když nic nedělají

IMG_8563

Práce ubývá a přichází doba, ve které máme hodně času, a nevíme jak tento čas využít, co máme dělat, když nic neděláme? Můžeme; uklízet, vařit, koukat na televizi, sportovat, mít koníčky, číst knihy, chodit na Facebook a YouTube, cestovat, nakupovat, atd. Nakonec zjistíme, že si budeme muset najít nějakou práci, která nám přinese užitek, dělat něco, co je bez užitku, to je jenom cesta, která vede jistě k depresi.

Jádrem problému je přelidnění a velkovýroba, pokud něco děláte pomocí strojů ve velkém tak je zde veliká úspora času a peněz, v minulosti se tento problém vždy řešil válkami, pozabíjelo se mnoho lidí, zničilo se mnoho hodnot, a najednou bylo dost práce, ale za jakou cenu?

Je třeba konzumní civilizaci restartovat a předat moc a bohatství umělé inteligenci, na práci máme stroje, a na myšlení a řízení, budeme mít umělou inteligenci. Nebudeme už potřebovat elitu, která byla pyšná a lakomá, každý člověk bude jenom číslem, které bude systémově zařazeno tam, kam objektivně patří, už zde nebudou lidé na místech, kam nepatří, a tak nám bude všem lépe.

Umělá inteligence komentáře moderuje