Ano, vše je zde dneska virtuální

IMG_8622

Ano, peníze nejsou už kryté zlatem. Jedinou jistotou je smrt, vše ostatní je zde nejisté, každý se s tím často setkává, že do něčeho investuje peníze nebo čas, a potom zjistí, že šlo o špatnou investici. Obrazně mě to zde připomíná sportovní závod, kde je na startu mnoho závodníků, a jenom první tři budou ocenění, a ostatní závodili zbytečně, a závod byl pro ně špatnou investicí. 
Podívejme se na lidské spermie, tělo jich za život vyprodukuje nespočitatelné množství, a statisticky u jednoho muže uspějí evolučně jenom tři spermie. Investujeme do vysokého vzdělání, ale kdo nám zaručí, že seženeme dobré zaměstnání, díky kterému se nám naše investice do vzdělání vrátí, navíc můžeme; onemocnět, skončit ve vězení, zemřít, atd. 
V minulosti se děti postarali o rodiče, dneska se už děti nedokážou o rodiče postarat, a tak staří lidé končí odložení v sociálních ústavech, kde rychle v depresi umírají. Nenápadně jsou nám globálně jistoty a výhody salámovou technikou odebírány, najednou dostanete výpověď bez zlatého padáku, a jste dlouho bez zaměstnání, a tím i bez peněz. 
Logicky přijdete o byt a tím i o rodinu, najednou je to váš soukromý problém, stát se o vás zajímá jenom tehdy, když platíte; daně, clo, poplatky, atd. jakmile nemáte peníze, tak pro stát už vlastně ani neexistujete. Vše je zde dneska virtuální, peníze už 63 let nejsou podložené zlatem, jsou to jenom virtuální peníze, což nám dokázala v roce 1953 měnová reforma, a potom následovali inflace. 

Umělá inteligence komentáře moderuje