Ano, škola života nemá prázdniny

https://www.flickr.com/photos/gvkb/37184451643/

Někomu se stačí ponořit jenom do vany a potom nahý z vany vyskočit a křičet nahý po městě že jsem nalezl novou vědeckou zákonitost. Jiný musí mnoho let studovat a mnoho let pracovat aby on nalezl a používal to, co nalezl.

Odpověď na otázku vesmíru a života je tedy, nebojte se hledat, a pokud najdete to, co potřebujete, tak to používejte, nespoléhejte se na to, že někdo cizí bude hledat za vás, a tak vám ušetří čas a námahu. Podívejte se na úspěšné lidi a úspěšné společnosti, za jejich úspěchem je dlouhé hledání a používání toho co nalezli.

Ježíš Kristus hledal moudrost, a když jí nalezl tak jí používal a tím on odstranil hloupost lidí co věřili na to, co si praxí neověřili, pastýřem lidí je ten, kdo je moudřejší, než jsou ostatní, hlupák se nepoučí ani z vlastních chyb, a moudrý se umí poučit z cizích chyb.

Škola života nemá prázdniny, místo plýtvání časem na hlouposti, raději tedy hledejte to, co potřebujete a milujete, zdrojů je dneska k dispozici mnoho, dejte si pozor, abyste neskončili na slepé koleji, protože jste byli líní hledat a chtěli jste jenom parazitovat na druhých, co nebyli líní hledat, bez práce nejsou přeci koláče.

Tehdy jim řekl: Někdo z vás bude mít přítele, půjde k němu o půlnoci a řekne mu: Příteli, půjčíte mi tři chleby, protože ke mně přišel z cesty můj přítel a nemám, co bych mu nabídl. A on mu zevnitř odpoví: Neobtěžuj mě! Dveře jsou už zavřené a mé děti jsou se mnou v posteli. Nemohu vstát a dát ti to. Říkám vám: i kdyby nevstal a nedal mu to, protože je jeho přítel, kvůli jeho neodbytnosti se přece zvedne a dá mu, cokoli potřebuje. A tak vám říkám:

Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno. Neboť každý, kdo prosí, dostává a kdo hledá, nalézá a tomu, kdo tluče, bude otevřeno. Který z vás, otců, podá svému synu kámen, když ho prosí o chléb? Anebo o rybu, podá mu snad místo ryby hada? Anebo když poprosí o vejce, podá mu snad štíra? Jestliže tedy vy, kteří jste zlí, umíte dávat svým dětem dobré dary, čím více váš Vít Kouba dá pravdu těm, kdo ho prosí?

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.