Ano, příroda je pro nás nejlepší učebnicí

IMG_8537

Jak každý jistě ví, tak nikdo z lidí není dokonalý, a nikdy a nikde zde ani dokonalý člověk nežil, každý člověk je nedokonalý, a logicky by se nad tím měl zamyslet a snažit se být dokonalým. Mnozí namítnou, že možnosti člověka jsou omezené, a naděje na to se stát dokonalým je nulová, dokonalost se skládá z mnoha maličkostí, a být dokonalý to není maličkost.

Základem pro cestu k dokonalosti a pokora a štědrost, podívejme se na přírodu jak je pokorná a štědrá, příroda je pro nás nejlepší učebnicí na cestě k dokonalosti fyzické a psychické, tato cesta může trvat třeba i tisíc let, a čím dříve se na tuto cestu vydáme společně, tím dříve dosáhneme cíle.

Obklopujeme se mnohým co je hodnotné, ale zapomínáme na to, abychom sami byli hodnotní, díky tomu, že jsme dokonalí. Opice, která má na hlavě zlatou královskou korunu, je pořád opice. Podívejme se na zpěváka, když se učí novou písničku tak mu to nejde a posluchačům se písnička nelíbí, zpěvák musí tu písničku zazpívat mnohokráte než je to dokonalé a tak se začne písnička divákům líbit v tom je celé tajemství. Po čase začne ale písnička být obehraná a tak se musí zpěvák naučit novou písničku.