Ano, jsou věci, které nelze změnit

IMG_8540

Stvořitel se ptá syna, tak jaké to bylo být člověkem? Bylo to depresivní, protože lidi se chovají jako tupý dobytek. Tím jako chceš naznačit, že jsem neměl vůbec lidi stvořit? Problém není v tom, že jsi z vody a prachu stvořil kdysi pradávno lidi, problém je v tom, že není nad lidmi optimální trvalá kontrola, která by zabránila lidem, aby uboze chybovali, máme jenom to, o co se optimálně trvale staráme. Dal jsem přeci lidem šikovné ruce a inteligenci proto, aby se postarali sami o sebe, mám dost jiných starostí, a moje svaté priority nehodlám kvůli lidem měnit.

Můžeš přeci poslat lidem nějakého anděla, co se o ně postará? To mě už taky kdysi dávno napadlo, nechal jsem nastoupit do řady všechny anděly, a optal se jich, jestli se někdo nechce dobrovolně postarat o lidi, nikdo se nepřihlásil, nakonec z toho byla vzpoura andělů, a já jsem musel vzbouřené anděly vyhodit z ráje, do pekelného konzumního očistce na zem. Tak to si pamatují, jak ten čas rychle letí, některé vzbouřené anděly jsem na zemi i potkal a říkali, že bys jim už mohl konečně odpustit.

Odpustit bych jim sice mohl, ale co bych z toho měl? Otče, ty jsi tak tvrdohlavý, měl bys s tím něco konečně už udělat, nemáme to s tebou zde lehké. Jsou věci, které nelze změnit, po dobrém ani po zlém, každý zde má svůj osud, takový je život, taky jsem uvažoval, že bych šel do starobního důchodu, a že ty bys kraloval v nebi místo mě. To je od tebe otče hezké, ale já jsem moc mladý, a potřebuji si to mládí užít, na tom snad není, otče nic špatného.

Já, když jsem byl ve tvém věku, tak jsem už byl králem v nebi, jenže tenkrát byla jiná doba, a nikoho nezajímalo to, že si chce někdo sobecky užít mládí. Tyhle božské řeči jsou zde pořád dokola, já se z toho zblázním, nikdo mě nemá v ráji upřímně rád, víš co, vrátím se znovu na zem, jako GVKB, abych měl od tebe na chvíli svatý pokoj, tady máš ode mě plyšového Buddhu, a můžeš si s ním povídat pořád, on to psychicky vydrží, nezapomeň občas nechat Buddhu vyčistit v chemické čistírně od špíny, máme jenom to, o co se velmi dobře staráme.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.