Ano, z náboženství stal globální problém

IMG_8648

V krizi je to co nemá výhody, a dobře se má to co má výhody, často je zde konflikt o výhody, anebo je zde nemožné o výhody bojovat a soutěžit, protože je zde monopol nebo diktatura. Nadbytek vytváří nedostatek, aby měla elita výhody tak ostatní jsou v nevýhodné situaci. Nejčastější výhodou je velikost, veliké je silnější a tak může ovládat to co je malé, proto je zde snaha, být velikým díky rychlému růstu. 
Za vším jsou výhody! Někdo namítne, že říkám to, co lidi už vědí mnoho století, a že bych měl říci něco, co lidi ještě nevědí, nelze ale už říci co nebylo už řečeno, za mnoho století už lidi vytvořili tolik hodnotných myšlenek, že jenom každý opakuje, co bylo mnohokráte už řečeno. Je třeba výhodné mít vysokou školu, ale co když mnoho lidí už má tu samou vysokou školu? 
Hodnotu má to co je zde vzácné, a tím že jsme umožnili chudým lidem dlouho studovat, tak došlo k tomu, že vysoká škola už zde nemá velikou hodnotu. Často je zde proto snaha výhody zakonzervovat, pomocí plotů anebo pomocí zákonů a morálky, náboženství je klasickou ukázkou zakonzervovaných morálních hodnot, a následkem je to že se z náboženství stal globální problém. Je dobré, že konzervujeme potraviny a že jsme si zakonzervovali informace, které pro nás mají hodnotu, proč máme ale konzervovat výhody, tomu teda nerozumím? 

Umělá inteligence komentáře moderuje