Ano, jsi jenom číslo ve statistice

IMG_8639

Sebevražda je obrazně jako vypadnutí elektrických pojistek v bytě, naše myšlení snese jenom určité psychické zatížení, čím více máme dlouhodobých problémů, tím blíže jsme k sebevraždě. Dnešní doba nám umožňuje používat vědu a statistiky, z toho jasně zjišťujeme nejvíce ohrožené jedince, u kterých je veliké nebezpečí sebevraždy. 
Nedávno jsem se pokoušel připojit velmi starý pomalý počítač k internetu, šlo o vědecký soukromý technický experiment, nešlo o to, že bych chtěl tento starý počítač používat, nakonec jsem zjistil, že musím vypínat programy, které se spouští automaticky po staru, potom se konečně počítač zrychlil natolik, že šel použít. Myšlení funguje podobně jako počítač, nevyřešené problémy to jsou programy, které snižují výkon mozku, mnoho lidí nedokáže nemyslet na nevyřešené problémy, a následkem je deprese a tím i myšlenky na sebevraždu. 
Lékaři vaše problémy nevyřeší, a dají vám jenom léky, co utlumí vaše deprese, je to obrazně jako by vám zubař nechtěl opravit zub, a dával vám jenom léky na bolest. Nejčastějším lidským problémem je nedostatek toho co milujeme a potřebujeme, toužení je nám soužením, mnoho let otrocky pracujete, ale výsledkem vaší práce je jenom to, že splácíte veliké dluhy, a když nějaký veliký dluh splatíte, tak brzo je zde zase nový veliký dluh. 
V mnohém se tento problém podobá odchycení divokých zvířat, a jejich psychické problémy v zajetí, podvědomí si uvědomí, že je zde ekonomické vězení, ze kterého nelze nijak už utéci. Pomáhat lidem co jsou na dně není ekonomické, protože takový člověk nemůže za pomoc zaplatit, a tak to vše nakonec skončí sebevraždou, je to přeci jenom statistika, ve které je každý sebevrah, jenom statistickým číslem.

Umělá inteligence komentáře moderuje