Ano, elita žije ve zcela jiném světě než obyčejní lidé

https://www.flickr.com/photos/gvkb/37855804726/

Je to starý problém o tom, že ti co jsou nahoře, nevědí nic o tom co se děje dole, elita má k dispozici výhody a jistoty, o kterých si obyčejní lidé mohou nechat jenom zdát, nejde o nijak nový problém, bylo zde sice i mnoho snah o vytvoření konzumní společnosti, kde bude rovnost a svoboda, tyto sociální strategie nikdy nikde nefungovali, protože se lidi začali automaticky chovat jako divoká zlá zvířata. 
Vše je o tom jak zkrotit divoké zvíře v člověku a proměnit člověka v ochočené zvíře, lidi se rozdělují podle míry ochočení, problém je v tom, že ochočený člověk je nesamostatný. 
Problém ochočení je nejlépe poznat u adolescentů v období jejich puberty, přechod od závislosti na rodičích k samostatnému životu bez rodičů, znamená pro mnohé veliký psychický a ekonomický problém, se kterým si neumějí optimálně už poradit. 
Mnohdy se snaží sociální stát, být pro svoje občany velikou rodinou, ale tato náhražka lidem nestačí, lidi se neustále dostávají do situací, ve kterých jim nikdo nepomůže, protože zadarmo vám pomůže jenom ten, kdo je vaším bližním. 
Následkem je zbabělé řešení ve formě útěku do konzumace drog, nebo víry v zázraky, které lidem slibuje; politika, náboženství, reklama, sociální sítě na internetu, porno stránky na internetu, počítačové hry, virtuální realita, atd. 
Nejde lidi vychovat jako ochočená zvířata, a potom od nich v 18 letech násilně vyžadovat samostatnost a sebevědomí.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.