To je fakt současné lidstvo tak ubohé?

IMG_8792

Co myslíte? Co k tomu ty lidi vede, jak musí fungovat jejich uvažování, když jsou schopni okrádat, olupovat, nebo dokonce jen tak vraždit ostatní? Já si to prostě neumím představit. Asi je to výchovou s velkým důrazem na poctivost a mírumilovnost, ale pro mě je člověk, který dokáže okrádat ostatní, strašně nepochopitelná věc. Jak uvažuje? Na co při tom myslí? A krádež je relativně drobnost, lidé se mezi sebou běžně olupují i vraždí. 
To už je pro mě úplně cizí prostředí, nenapadá mě prostě nic. A taky jsem kolikrát byl ve špatné životní situaci. Co za tím tedy je? A ze všeho nejzáhadnější mi přijde, že tahle špatná vlastnost je vlastní všem lidem. Jako by to byla naše součást. Dnes i po celou historii jsme se vzájemně okrádali a olupovali, ba dokonce vraždili, různé náboženské a ideologické války, ale i zabíjení či zavírání těch, co nechtějí přistoupit na pravidla většiny. To je fakt lidstvo tak odporné? Fakt je tohle naše přirozenost, něco, co schvalujeme, čím se řídíme, to jsou naše hodnoty? 
Prostě tomu nerozumím a trápí mě to. Užírá mě, že se dennodenně v takové bezcitné konzumní společnosti pohybuji. Na co lidi myslí, když se takhle zle chovají k ostatním? Pokud tu je někdo, kdo to schvaluje, co vás k tomu vede? Co se vám při tom honí hlavou? Myslíte občas na ty lidi, kterým se to děje? Na ty vaše ubohé oběti? Nebylo by pro vás lepší spáchat hrdinsky dneska sebevraždu, aby zde bylo o jednoho sobeckého parazita méně, lidských parazitů je na světě jako much, a každých šedesát let se jejich počet zdvojnásobí. 
Jsi zbabělec, a tak nedokážeš hrdinsky odejít z tohoto světa, kde jsi sobeckým parazitem, mám pro tebe moderní řešení, vyrobíme GVKB policejní roboty, co budou globálně vše pomocí GVKB čipů v lidském těle monitorovat, a budou sobecké parazity pomocí střelných zbraní eliminovat, na hrubý pytel se dají hrubé záplaty, policejní GVKB roboti nebudou uznávat imunitu a výjimky, pro ně bude každý člověk jenom číslem ve statistice.