Existuje naše pyšné a lakomé ego ještě po smrti těla?

IMG_8708

Lidi se rozdělují na skeptiky a věřící, skeptici tvrdí že po smrti duše zemře spolu s tělem a věřící věří, že duše spolu s tělem nezemře a že je zde převtělení nebo očistec. Zvířata jsou vždy skeptiky a jenom lidi věří na zázraky, víra lidí v nesmrtelnost duše, je následkem veliké lásky k bližnímu, a neschopnosti přijmout vědeckou pravdu, o tom že je zde vše evolučně dočasně. Jak vlastně vzniknul kult uctívání mrtvých, spojený s pohřbíváním a rituály? 
Tento kult je následkem pyšnosti a lakomosti u elity, tam kde není pyšnost a lakomost, tam nemůže vzniknout kult spojený s pohřbíváním a rituály. Prokazujeme posmrtnou úctu jenom pyšným a lakomým lidem, pokud zemře někdo pokorný a chudý, tak mu nikdo posmrtnou úctu neprokáže, vše je pokrytecké bezcharakterní divadlo, ve kterém jde jenom o výhody a jistoty. 

Jeden komentář u “Existuje naše pyšné a lakomé ego ještě po smrti těla?”

  1. První je třeba pochopit co je to duch a co duše :). Duše není žádný ptáček vylétající z těla po smrti :P. Duše je kompletní osobnost včetně těla a jeho pamětí. Naopak duch je to co dělá tuto duši živou…tedy duch je naše podstata. A co je tedy duch 🙂 část vševědomí které se manifestovalo do časoprostoru. Ano tento svět je bezcharakterní divadlo živých mrtvých.

Komentáře jsou uzavřeny.