Proč je zde dluhové otroctví?

P1040369

Pokud něco chceš a nemáš na to tak si vezmeš půjčku a tu dlouho splácíš, čím více máš půjček tím obtížnější je půjčky splatit to je logické. Je třeba se optat na to, a kdo ti vlastně půjčil peníze na veliký úrok? Peníze ti půjčil ten, kdo má peněz nadbytek, a potřebuje aby měl zisk z toho, že má nadbytek peněz. Nadbytek peněz mají jenom banky a pojišťovny, pokud místní banky a pojišťovny nemají nadbytek peněz, tak je nemohou půjčovat, a tak se hledají cizí banky a pojišťovny, proč místní banky a pojišťovny nemají dostatek peněz, to je zásadní otázka? 
Pokud lidi u nás za svoji práci dostanou malou mzdu, která je třeba oproti Kanadě jenom 20% Kanadské mzdy, tak logicky mají v bance i málo peněz na kontě, a žijí od výplaty k výplatě, někteří ubožáci proto nemají bankovní konto. Proč jsou u nás malé mzdy a v Kanadě jsou veliké mzdy? Velikost mzdy v národě se odvozuje od velikosti mzdy státního zaměstnance, čím větší mzdy mají státní zaměstnanci tím větší jsou i mzdy v podnikání a obchodě. 
Proč u nás nemají státní zaměstnanci stejné mzdy, jaké je mají státní zaměstnanci v Kanadě? Stát u nás je ekonomicky zaostalý, a tak neumí moderně prodávat a nakupovat, díky ekonomické a politické zaostalosti má stát málo peněz, a tak mají státní zaměstnanci velmi malé platy oproti státním zaměstnancům v Kanadě, a tak je zde zaostalá ekonomika a politika. 
Je třeba provést optimální čistky, a vyházet z vysokých státních funkcí staré amatéry a nahradit je mladými profesionály, co eliminují; tunelování, korupci, klientelismus, klepokracii, podrazy, vydírání, amatérismus, atd. kdo nepracuje jako profesionál pro stát, ten ať odejde do starobního důchodu, nebo jinam! Tuční státní kapři si dobrovolně nevypustí rybník, a ryba zde smrdí od hlavy prezidenta, o tom to zde je.

Umělá inteligence komentáře moderuje