Vládce pekelného očistce se jmenuje Pokušitel, a vládce svatého ráje se jmenuje Láska

SAM_0882

Vše je v pohybu a to co bylo včera pravda je dneska lží, to co bylo včera svaté to je dneska hříšné, to co bylo správné to je už chybné, jedinou jistotou je nejistota. Od pradávna je zde hříšné toužení, které nám způsobuje pekelné soužení, spatříme něco, co se nám líbí a tak po tom zatoužíme.
Poslední svaté přikázání zakazuje toužení a to co přichází jako poslední je prvním od konce. Každá morálka se točí okolo toužení po tom co je morálkou zakázané, pokud zde nebude svatá morálka tak se z lidí stanou zvířata, co budou myslet a žít jako zvířata.
Podívejme se na příčiny; sporů, konfliktů, válek, atd. na počátku je vždy toužení po tom, co je morálkou zakázané! Je to tak snadné, si zapálit cigaretu, napít se slivovice, lhát a krást ve velkém díky vysoké státní funkci, atd. jenže tím se jenom rychleji dostanete do očistce.
Vládce pekelného očistce se jmenuje Pokušitel, a vládce svatého ráje se jmenuje Láska, je na každém jakého si zvolí pána, nikdo nemůže sloužit více pánům jednomu pánu se zavděčí a jiné pány tím rozhněvá. Vše je zde si podobné, a tak v podobenstvím nalézáme pravdu kterou hledáme, z dálky může vlk vypadat jako ovce a ovce může vypadat jako vlk, je třeba poznat z blízka to co je pro nás prioritní a tak nebudeme oklamáni.