Ano, tato volba je jistě správná

P1070313

Proč někdo ví, že jeho volba je správná? Svoboda nám dává možnost volby z více možností, a tak se můžeme o mnohém svobodně rozhodnout, můžeme se rozhodnout, jak naložíme se svojí budoucností, jaké budeme mít priority, jaké vztahy budeme mít, co budeme dělat za zaměstnání, jakou si zvolíme svatou víru a jakou si zvolíme politickou stranu, atd.
Některé volby jsou pro nás jasné a jednoznačné, protože víme, že tato volba je jistě správná, jenže někdy je to nerozhodně, pokud uděláme průzkum, tam nám ten průzkum je k ničemu, takových rozhodnutí je za jeden den někdy velmi mnoho, a nás to trápí, co když jsme se měli rozhodnout jinak? Někdo namítne, tvoje starosti bych jednou chtěl mít, já musím dneska správně vyřešit mnohem důležitější věci.
Třeba já už mnoho let řeším veliký problém s tím, jestli mám chodit na tuto stránku, občas sem nejdu dlouho, a je mě potom líto adolescentních návštěvníků, že jim nikdo neporadí v tom, co je správnou životní volbou, jestli mají na sexuální uspokojení při prohlížení porno stránek používat plavou nebo levou ruku. Většina používá levou ruku, protože v pravé ruce má počítačovou myš, ale co když je to zásadní životní chybou?