Blbá nálada je zde už 88 let!

P1070272

Každý chce být nahoře a nikdo nechce být dole. Nejde si nevšimnout toho, že zde není rovnost, a že někdo je tak nahoře a jiný je dole, prý ti co jsou nahoře, si to zaslouží, a ti co jsou dole, si zase zaslouží to, že jsou dole. Ve skutečnosti je to o štěstí, někdo má štěstí a tak je nahoře, a jiný má smůlu a tak je dole. Jsou situace, ve kterých nelze uspět bez toho, že budete mít štěstí, mnozí se snaží o to, aby jim získané štěstí neuteklo, a tak vznikají; pohádky, kulty, mytologie, fetiše, rituály, symboly, pravidla, zákony, předpisy, výjimky, regulace, ideologie, centralizace, atd. jenže vše je zde dočasně a nakonec stejně štěstí uteče a zbude zde jenom neštěstí.

 

Konflikty, revoluce, války, atd. to vše je následkem toužení po úspěchu, jenže nadbytek vytvoří vždy nedostatek. Nouze nás spojuje a bohatství nás zase rozděluje, tak to zde neustále pulzuje. Mnozí se mě často ptají na to, kdy začala blbá nálada? Vše začalo v roce 1929. V roce 1929 začaly ceny akcií zvolna klesat, a jelikož byl pokles trvalého rázu, začali akcionáři masově prodávat akcie, což zrychlovalo jejich propad. Tento vývoj akcií vyvolal mezi akcionáři paniku a především malí akcionáři, kteří tehdy vlastnili výrazné procento akcií, se pokoušeli prodávat za každou cenu. Ve čtvrtek 24. října 1929 bylo k prodeji nabídnuto přes 12 milionů akcií, o něž nebyl zájem, neboť i v tuto dobu se jich majitelé snažili zbavit za cenu, která byla nadhodnocená.

 

Z tohoto důvodu byla Newyorská burza nucena v pátek 25. října oznámit krach. Tento krach vyvolal krach dalších amerických burz, protože se prodej přesunul na tyto burzy. Tento den bývá označován jako černý pátek a je chápán jako den vypuknutí krize. Poté začaly krachovat společnosti, které neměly dostatečný kapitál, což způsobilo prudký nárůst nezaměstnanosti. V důsledku toho vypukla panika, při níž se lidé snažili vybrat své úspory, banky však nedisponovaly dostatečným kapitálem, a proto mnoho z nich zkrachovalo. Tento problém je často nazýván dominovým efektem. Dominový efekt je řetězová reakce vzájemně se ovlivňujících příčin a následků.

 

Reakce je spuštěna nějakou malou změnou, která bezprostředně ovlivní jen své nejbližší okolí, ale postupně se stejným způsobem šíří i do vzdálenějších oblastí. Dominový efekt způsobuje, že i malá lokální změna může mít globální následek. Název ukazuje analogii s řadou padajících dominových kostek. Obvykle označuje sérii souvisejících událostí, kdy časový odstup mezi jednotlivými událostmi je relativně krátký.

 

Výraz může být použit doslovně při pozorování série navazujících událostí nebo jako metafora finanční krize, když jsou vzájemné vztahy mezi událostmi pouze hypotetické. V minulosti se hovořilo o domu, který spadne, protože nemá pevné základy, základy jsou velmi drahé a tak je zde snaha stavět domy bez základů, já tento problém beru jako nedomyšlenost. V současnosti je EU které přijímá ekonomické imigranty s tmavou pletí ve stavu domu bez ekonomických základů, a jako první z tohoto hroutícího se domu utekla Anglie. Ve zkratce, dobrota je žebrota, za každý dobrý skutek, je zde brzo spravedlivý trest.

Umělá inteligence komentáře moderuje