Ano, zaměstnanci nejsou roboti na baterky

https://www.flickr.com/photos/gvkb/37478443060/

Jak poznáme u přístroje, že má slabé baterie, jeho funkce se začnou zpomalovat, až se zastaví docela. Pak je namístě dát baterie znovu nabít nebo je vyměnit za nové. Každý zaměstnanec funguje na dobíjecí baterky. Stejně tak funguje každý živý organismus. Naše baterie nám umožňují žít. K tomu je ovšem nutno, abychom je dlouhodobě příliš nezatěžovali. Své tělo a psychiku vystavuje námaze a stresu zcela nepřiměřeně a spoléháme se na to, že to náš složitý systém unese. Jaké je ovšem překvapení, když se zjistí, že své tělo a svojí psychiku budeme muset svěřit do rukou odborníků v nemocnici, aby je opravili, protože jsme jej nadměrně poškodili. Prvním příznakem toho, že něco není v pořádku je únava. Podle její podoby a míry můžeme usuzovat, co náš organismus potřebuje, aby mohl znovu nastartovat. Únavu rozeznáváme fyzickou a psychickou. 

U závažnějších stavů se obě podoby kombinují a to bývá právě ten případ, kdy tělo potřebuje odbornou pomoc. Únava může být i organismu prospěšná. Pociťujeme ji po namáhavých sportovních výkonech a její míra závisí na tom, jakou máme kondici. Varovným signálem je, když se únava dostavuje po výkonech, které pro nás byly běžné, a vykonávali jsme je dosud zcela bez obtíží. Pokud tomuto typu únavy vystavujeme naše tělo a psychiku dlouhodobě, je na místě pravidelné optimální dobíjení baterek. Pokud však únava přetrvává dlouhodobě, je na místě odborná porada s lékařem. Může totiž jít o signál závažného fyzického nebo psychického onemocnění, může se také jednat o únavový syndrom. Měli bychom svůj denní režim upravit tak, abychom budoucnost přivítali v dobré kondici a pohodě, jak si to uděláš takové to máš, pokud se o sebe optimálně nepostaráš, tak skončíš v nemocnici nebo na hřbitově.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.