Proč stát nelze řídit jako podnik?

P1070178

Podnikatel nepřijme ubožáky, a vyhodí každého, o kom zjistí, že je ubožák, to je zásadní rozdíl mezi podnikatelem a státem, v podniku nejsou žádní ubožáci, protože podnik není sociální ústav, ale je to ekonomická armáda, která bojuje o veliký zisk. Jak by vypadal stát, pokud by stát fungoval stejně jako podnik? 

Ten kdo by ve státě platil státu malé daně, ten by zde skončil v plynové komoře, nebyli by zde; důchodci, invalidé, nezaměstnaní, bezdomovci, Romové, Židi, atd. ostatně nic nového pod sluncem, Adolf Hitler se snažil stát řídit jako podnik, a následky každý dobře zná. Stát je velikou rodinou, která se postará i o ubožáky, proč se stát stará i o ubožáky, není to ekonomickou chybou? 

Jak vlastně došlo k tomu, že vznikla sociální politika? Sociální politika eliminuje extremismus, extremismus je založen na bublinách, které způsobují krize, ve snaze o úspěch se lidi pyšně nafukují a tak často psychicky explodují. Podnikání, je postaveno na asociálnosti, z pohledu podnikatele, je zaměstnanec jenom ubohý otrok, dobrota je přeci žebrota.