Jenom situace určuje co je správné a co je chybné

P1070104

Ekonomika je o tom vědět co je správné a co je chybné, neznalost nikoho neomlouvá! Tím že se rozmohla gramotnost tak došlo k tomu, že je zde nadbytek teorie, která v praxi nefunguje, vysoké školy jako na běžícím pásu vyrábějí teoretiky, co v praxi selhávají. Klasickou ukázkou je zde idealismus v; politice, náboženství, umění, pohádce, pověrách, mytologii, kultech, atd. snažíme se z cizích lidí udělat hlupáky a tím i chudáky, problém je v tom že nám to cizí lidé oplácejí. Následkem je to, že je tento svět pro nás očistcem, a tak konzumujeme drogy a pácháme sebevraždy. 

Podívejme se na problém s ubožáky, co neplatí daně a využívají sociální systémy naší kultury, jak vyřešit tento problém? Řešení je jednoduché, je třeba ubožáky přemístit do zaostalých národů, (Indie) kde jsou samí ubožáci, dobrota je přeci žebrota, nestojíme zde o lidi, co odmítají respektovat naše konzumní pravidla, podle kterých zde žijeme. 

Jenom situace určuje co je správné a co je chybné, trvalá pravidla jsou k ničemu protože tento svět je nestabilní a to co bylo včera správně to je dneska už chybně. Ono je to o nastavení tolerancí, vše co je extrémní, to je zde problémem, věříš v nějakého boha, tak odejdi z EU do nějaké země, kde je mnoho lidí co věří v boha, tady v EU lidi věří jenom tomu, co si z více zdrojů ověří.