Ano, ekonomika je o výhodách

https://www.flickr.com/photos/gvkb/37555843001/

Jak se dostat na ekonomickou špičku? Představme si obrazně globální ekonomiku jako pyramidu, kde na vrcholu je ekonomický ráj, a v základech pyramidy je ekonomické peklo. Ekonomika je o výhodách, ten kdo má výhody ten je na ekonomickém vrcholu, ten kdo výhody nemá ten je na ekonomickém dně, ostatně nejde o nic nového pod sluncem, podívejte se do přírody, zde to funguje stejně už od té doby, co příroda zde existuje. Základní výhodou je zde centralizace, daně, cla, poplatky, atd. mohou existovat jenom díky centralizaci, na ekonomické špičce je to co je v centru! 

Války byli zde vždy mezi centry o výhody, tam kde nejsou centra, tam nejsou ani revoluce a války, centralismus je následkem přelidnění, přelidnění je následkem toho, že je inteligentní člověk invazním druhem, který napadl bezbranný ekosystém. Za posledních tisíc let se konzumní společnost mnohokráte restartovala a tak opustila mnohé, co jí dříve bylo svaté, největší změnou je zde globalizace; gramotnost, knihy, divadlo, kino, časopisy, rádio, televize, počítače, internet, telefony, doprava, atd. proměnili svět v jeden veliký ekonomický celek, a tak se může mnohé zboží vyrábět levně pro globální trh. 

To co bylo před tisícem let prioritou, to dneska už není prioritou, staré priority, jsme recyklovali na nové priority. Místo násilí fyzického, je zde násilí ekonomické, dluhy se stali moderními okovy, pro subjekty i objekty, dluhy jsou jako stín, před kterým nelze utéci, žádná politická strana v EU neslibuje to, že eliminuje státní dluh, o tom to v EU je! Problémem u výhod je to, že pokud má někdo výhody, tak tím jiný má nevýhody, nadbytek vytváří nedostatek, moc vytváří bezmocnost, štěstí vytváří neštěstí, láska vytváří nenávist, atd. 

Ano, bude líp, ale jenom těm kariéristům, co se po volbách dostanou na vysoké státní funkce, pracujícím lépe nebude, o tom to zde je, že sliby se v politice slibují, a jenom blázni se dopředu naivně radují. Všimněme si toho, že ekonomicky stejně je na tom; Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Ukrajina, atd. bohatý západ nás bere jako svoje chudé kolonie, ve kterých zaměstnanci nemají nárok na to se mít dobře, sytý hladovému nevěří, EU je jeden veliký politický a ekonomický podvod, proto Anglie logicky jako první EU opouští! Nestojíme zde v EU o zaostalou multikulturu, která do EU zanese jenom problémy a nemoci!

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.