1 000 705

Bře 19, 2023

Ekonomika je o tom, kdo řídí ekonomiku, pokud ekonomiku řídí amatéři, tak ekonomika nefunguje. Jak poznat kdo je ekonomický amatér a kdo je ekonomický profesionál? Z díla se pozná tvůrce, je to jako u stránek na internetu, nabídka těch, co dělají stránky za peníze je veliká, ale jenom 1 % je zde těch, co umí udělat stránky profesionálně, tak že je zákazník spokojený, a tím on udělá zdarma reklamu, tomu, kdo umí dělat profesionálně stránky. Ve vyspělých národech se správná ekonomika utvářela mnoho století, protože vše je spojeno se vším, je sice možné použít na ekonomické změny násilí, ale to, co rychle získáme, o to i rychle přijdeme, práce kvapná, je u ekonomiky špatná.

Nad každým lidským dílem je čas, on má dost času, aby poznal, které lidské dílo se povedlo a které se nepovedlo, z dálky může ekonomika u nějakého národa vypadat správně, z blízka poznáme, že je zde ekonomika chybná. Tam kde je bída, tam je prioritou lakomost, tam kde není bída, tam je prioritou kvalita, pokud chceš za svoji práci odměnu, musíš nejprve splnit svoje povinnosti, vše je zde jenom obchod, a ten kdo zde sobecky lže a krade, musí počítat s tím, že brzo zle skončí.

Zisk je tam kde je inteligence, proto lidi bez inteligence zde ekonomicky neuspějí, a stávají se z nich politici nebo zloději, dílo odhalí jistě, jestli je v tobě inteligence, hlupáci umí jenom kopírovat, a neumí přijít s něčím co je nové. GVKB myšlenky jsou natolik geniální, že pokud je nějaký pyšný hlupák zkopíruje, tak je každému jasné to, že je on sobecky ukradl na internetu.