1 000 698

Bře 19, 2023

1 000 698 1

Vysokoškoláky, už brzo nebudou zaměstnavatelé potřebovat, evoluce nám přináší roboty na baterky s umělou inteligencí, a tak v kancelářích budou sedět roboti na baterky a v továrně u strojů budou taky roboti na baterky. Lidi budou chodit do továrny už jenom na exkurze, tak jako chodíme na exkurze třeba do muzea, a roboti na baterky budou lidi při exkurzi doprovázet, aby se jim v moderní továrně, kde nepracují už lidi, něco zlého nestalo. Skeptici namítnou, že se moc dívám na filmy z USA, a už z toho psychicky blbnu, skeptici se podobají lovcům mamutů, a tvrdí nám sebejistě, že digitalizace je jenom bezvýznamnou změnou, v naší civilizaci, a že důležité je umět ulovit oštěpem mamuta. 16. prosince 1947 se narodil první tranzistor, který začal nahrazovat elektronky a podle mě vynález tranzistoru, patří k největším vynálezům poslední digitální doby.

Co vše se zde od té doby změnilo? Podle mě zásadní bylo to, že se konečně elektronika zmenšila a zlevnila, poslední elektronky byli ještě v televizních obrazovkách. Před rokem jsem eliminoval ze sklepa staré televize a staré počítačové monitory, co měli ještě elektronkové obrazovky. Televize dlouho kralovala domácnostem a najednou zde byl počítač, u internetu už digitální evoluce probíhala poměrně rychle, začali se prodávat notebooky a mobilní telefony, nebylo už nutné být otrokem kanceláře, v té době přišel operační systém Windows 95, byla to tehdy veliká sláva a uživatelé byli nadšení z toho, že mají konečně to, po čem dlouho marně toužili.

Další změnou byla digitalizace, a tak skončilo období magnetofonových kazet na zvuk a video, skončili i diskety pro počítače a dneska už se prodávají i levné malé notebooky bez mechanického pevného disku, v současnosti už evolučně končí i používání CD a DVD disků, už jenom výrobci základních desek a grafických karet, ze setrvačnosti dodávají v krabici i DVD disk, a nebude to trvat dlouho, a místo DVD disku zde bude jenom USB Flash disk. Najednou bude pod stromečkem levná stavebnice robota s umělou inteligencí, robot vám uklidí, uvaří, vypere, vyvenčí psa, zalije kytky, a tak pro vás už ztratí život v rodině význam, a budete moci žít šťastně a spokojeně, jenom se svým robotem na dobíjecí baterky.