Už zbývá to poslední, a to mozek připojit elektronicky k digitální civilizaci, tak abychom byli dálkově ovládáni, a nemuseli myslet na to, co máme dělat, a jak a kde, to máme profesionálně dělat. Mnoho velikých společností, co zkoumá umělou inteligenci, se spojilo do veliké globální organizace, kde je; Microsoft, Apple, Google, IBM, Intel, Facebook atd. na myšlení a řízení všeho, zde bude centrální počítač v USA, a ty zde budeš jenom na podřadnou práci za minimální mzdu.
Ježíš Kristus, a jeho lidová filosofie, je obrazně jako Trojský kůň, v současnosti je tím trojským koněm umělá inteligence, podívejme se na moderní fotoaparáty, je zde motor co změní úhel záběru, blesk co osvítí prostor, automatika co zaostří a nastaví parametry, vyfocený snímek se po vyfocení odešle bezdrátově na internet, následkem je to, že už nepotřebujeme k ničemu profesionální fotografy, brzo nebudeme potřebovat profesionální zaměstnance, protože vše udělá za ně umělá inteligence a roboti.
Je snadné vzít lidem poslední jistoty a výhody, následkem je vždy veliký nárůst násilí, a nepomůže zde policie ani byrokracie. Přej, a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, ekonomika je živý organismus, není to mrtvý stroj, který lze politicky naprogramovat. Snažit se stavět zdi a ploty, to je poslední zoufalý pokus, jak uniknout tvrdé konzumní realitě, minulost jasně prokázala, že fungují jenom otevřené systémy, to, co nebojuje to degeneruje.