1 000 675

Bře 19, 2023

Kdo neumí programovat, ten bude eliminován. Dneska umí programovat jenom velmi málo lidí, a díky digitální evoluci za krátkou dobu bude už umět programovat každý dospělý zdravý člověk, zaměstnavatel bude zaměstnávat jenom zaměstnance, co umí programovat. Každé zaměstnání, bude spojené s programováním. Přirovnal bych programování k fotografování, před sto lety v roce 1923 umělo fotografovat velmi málo lidí a fotografování bylo spojeno s mnoha problémy, díky zaostalosti tehdejší techniky.

Díky elektronice začali fotoaparáty získávat mnoho vymožeností, a tak se stávalo fotografování pro začátečníky snadnější, velikou změnou byla digitalizace, kdy zde místo použití filmu, byl digitální záznam, a fotky se tiskli na počítačové tiskárně. Když si nastavíte pračku, aby vám vyprala prádlo, tak jste pračku naprogramovali, programování je nastavení hodnot, pomocí kterých zde technika funguje tak, jak potřebujeme.

Velmi často se při programování setkáváme s tím, že nevíme, jaké hodnoty nastavit a kde je máme nastavit, rozhraní bývají nepřehledná a často nejsou ani lokalizována, nebo optimálně popsána. Technika se nám nepřizpůsobí, a my se musíme technice přizpůsobit, proto nepřizpůsobiví lidé neumí programovat.