1 000 649

Bře 19, 2023

Inteligence není dobrá ani zlá, je to centrální nervový systém, který se umí učit, a díky tomu je možné vyřešit složité problémy, se kterými si neporadí náš rozum, počítač se může zhroutit a může být v opravě třeba rok, živý systém nemůže být v opravě, protože to by jej jistě zabilo. Je to neustálý boj o existenci, to, co v evolučním boji neuspěje, to zde zanikne. Přichází doba zavádění inteligentních programů, které nám pomáhají tam, kde selhávají programy bez inteligence.

Nestačí vydat normy a zákony a trestat tvrdě ty co je svévolně drze porušují, je třeba učinit řídící systémy inteligentními, aby se dokázali přizpůsobovat situaci a lidem, lidi nejsou stroje ani věci, jsou to živé systémy, které potřebují i živý řídicí systém, který je inteligentní. Podívejme se na moderní textové editory, co mají kontrolu napsaného textu, nebo na jazykové překladače internetových stránek, to jsou počátky zavádění umělé inteligence.

Proč namáhat tělo a mozek, když můžeme využívat moderní vědu a techniku, vše směřuje k virtuální kultuře, ve které budeme doma v pohodlí pracovat a nebudeme už muset cestovat do školy a zaměstnání. Když pozoruji staré černobílé filmy v televizi tak si uvědomuji, jak obrovské jsou zde rozdíly mezi současností a dobou ve které žili pyšní a lakomí soudruzi.