1 000 614

Bře 18, 2023

Dokud zde byla negramotnost, tak zde nebylo tolik problémů, život lidí byl jednoduchý, a i zákony byli jednoduché, každý věděl, co je správné a co je chybné, dobro bylo dobré a zlo bylo zlé. Jakmile začala výroba levného papíru, a později i výroba levných knih, tak následkem byl rozvoj gramotnosti, na nejprve se gramotnost dostala do náboženství a k bohatým lidem.

Informací a programů začalo rychle přibývat, a tím narůstala logicky složitost, netrvalo to dlouho a život lidí byl složitý, zákony byli složité, nikdo už nevěděl, co je správné a co je chybné, dobro bylo zlé a zlo bylo dobré.

Společnost se začala rozdělovat podle vzdělání, ten, kdo měl zde veliké vzdělání, ten zde měl i výhody a jistoty, začalo docházet k tomu, že se společnost kastovně a třídně rozdělila na vzdělané lidi a na nevzdělané lidi, vzdělaní lidí si za partnery do manželství brali jenom vzdělané lidi.

Osud hlupáků byl takto zpečetěn a z hlupáků se takto stali otroci konzumního centrálního systému, co nemají už žádnou naději na to, se mít zde dobře, a tak tento problém řešili pitím alkoholu, a později i kouřením tabáku.

Potom, začaly vznikat vysokoškolské tituly, z vysokoškoláků se stávali mocní a bohatí lidé, závist donutila ubožáky k tomu, aby se politický systém změnil tak, že i ubožáci budou moci mít vysokoškolské tituly, díky ekonomické podpoře od sociálního systému.

Problém nastal s tím, že pro veliké množství vysokoškoláků nebylo zde zaměstnání, a tak došlo k inflaci vysokoškolského vzdělání, a místo za vzděláním se ubožáci začali honit za hromaděním moci a výhod, protože ten, kdo může zde přerozdělovat společné peníze, jako politik nebo podnikatel, ten zde všemu kraluje.

Po druhé světové válce začal rozvoj elektroniky, lidi měli doma rádio s gramofonem, a později i černobílé televize, začalo období sezení doma, díky elektronice. Veliké počítače se díky levným čipům začali zmenšovat a zlevňovat, a tak si je mohli ubožáci domů i kupovat a k barevné televizi je připojovat.

Díky počítačům se začalo vše digitalizovat, a tak vznikli digitální disky, na kterých byla nejprve hudba a později i video a programy. Najednou zde byl notebook, ve kterém byla DVD mechanika a začal vznikat i internet.

V USA vzniknul Windows, který se nahrál do počítače, k počítači se připojila tiskárna. Se vznikem internetu vznikli katalogy a vyhledávače, zpočátku byl internet k dispozici jenom pro málo lidí, protože byl spojen s mnoha problémy. Potom někoho napadlo vytvořit připojení k internetu pomocí kabelové televize, a tak internet získal rychlost a cenovou dostupnost.

Velikým přelomem byl příchod Windows 7 (rok 2009), tento operační systém bude podporován ještě tři roky, většina notebooků na světě, používá tento starý operační systém, i když byl nabízen rok zdarma přechod na Windows 10, tak lidé odmítli přejít na novější Windows.

Jelikož jsou notebooky veliké a mají malou výdrž na baterie, tak lidi začali používat místo počítačů veliké mobilní telefony, pokud máte malý tlačítkový telefon, tak na vás ostatní koukají jako na zaostalého ubožáka.

Pro veliké telefony, vznikly operační systémy, a nejrozšířenější je Android (vznik 2008) postavený na Linuxu, poslední novinkou jsou sociální sítě na internetu, které mají často i aplikace, pro mobilní telefony, nejznámější je globálně; Facebook, Twitter, WordPress, LinkedIn atd. Otázkou je už jenom to, kdy lidi dostanou do hlavy GVKB inteligentní čipy?