1 000 580

Bře 18, 2023

Co je to autorské právo? Někdo vytvoří nehmotné hodnoty a ty poskytuje za odměnu těm, co to potřebují, lidi nechápou to, že něco, co je nehmotné to má nějakou hodnotu, a tak dochází ke krádeži nehmotných hodnot a jsou zde konflikty, mezi tvůrci nehmotných hodnot a zloději co kradou nehmotné hodnoty. Podívejme se na knihy, dokud zde nebyl internet, tak nebyl problém s autorskými právy, s příchodem internetu není problém knihu elektronicky zkopírovat, a poskytovat její obsah těm co si knihu nechtějí koupit, to samé se děje i u ostatních nehmotných hodnot.

Představme si kopírku, kam dáte drahý digitální fotoaparát a kopírka vám levně a rychle vyrobí sto fotoaparátů, samozřejmě výrobce fotoaparátů zkrachuje. Zaměstnavatel si zkopíruje zaměstnance a nahradí původní zaměstnance za zkopírované zaměstnance, pokud zkopírovaný zaměstnanec onemocní, tak jej zaměstnavatel eliminuje, a vytvoří si pomocí kopírování nového zaměstnance ze starých uložených informací. Pokud se kopírka rozbije tak jiná větší kopírka vyrobí novou kopírku, veliké kopírky vyrobí auta a letadla. Co ale budou dělat lidi, když vše vyrobí levně a rychle kopírky?

Vraťme se k té knize, bude mít smysl psát velmi dlouhou dobu populární knihu, když originál dá škodolibě někdo do kopírky, a poskytne digitální kopie zadarmo na internetu obrovskému množství lidí? Vysoké školy jsou dneska už jenom kopírkou, která levně a rychle produkuje lidi s vysokoškolským titulem, logicky o takové levné kopie, nikdo na pracovním trhu nestojí. Nepřizpůsobiví příživníci se sexuálně rychle a levně kopírují a je jim jedno to, že o takové genetické kopie s nulovou hodnotou společnost nestojí, levné a rychlé kopírování je příčinou naší blbé nálady.