1 000 541

Bře 17, 2023

1 000 541 1

Dodržuj vždy pravidla

Fotka je o zajímavém okamžiku a video je o tom, že se tam něco zajímavého děje, nudných filmů je dostatek v televizi! Pozor na YouTube pravidla, která jsou přísná a netolerují amatérské chyby, většina neúspěšných nových projektů končí rychle na porušování pravidel jde většinou o neslušnost a porušování autorských práv.

Sleduj a uč se

Lidstvo a jeho vývoj už odjakživa funguje na principu kopírování, modifikování a kombinování věcí co už zná. Díky tomu mnohdy vzniknou nové skvělé kombinace anebo se dokonce do mixu přihodí náhoda vznikne něco naprosto nového. Stejně tak byste k tvorbě měli přistupovat vy. Sledujte jak dobré, tak i špatné tvůrce a snažte se zjistit co tvoří úspěšná videa, stejně tak jako kde tvůrci dělají chyby, když se videa nevydaří.

Utvoř si styl

Ten v základu vyplyne z typu videí, co chceš tvořit a jakou tvorbou jsi byl ovlivňován. Tak je dělej a dej všem najevo, že to je to, co tvoříš! Pokud budeš mít štěstí, tak možná vymyslíš naprosto nový žánr.

Buď rozeznatelný

Základem toho, abys vynikl v davu, je originální jméno, které bude mít šmrnc, nebude již zabráno, nenajdeš v něm čísla a divné znaky, a nakonec je to jméno, které se dá dobře vyslovit. Musíš vybalancovat originalitu a zároveň stravitelnost svého nicku. Další věc, kterou potřebuješ k budování své persony je, abys lidem uvízl v hlavě. Musíš mít nějaké originální a dobře zapamatovatelné hlášky či momenty ve videích, které se lidem budou vybavovat v průběhu všedního života.

Ať to má spád!

Je jedno, jaký děláš žánr videí. Za všech okolností by to mělo mít šťávu a lidé by měli žadonit o přídavek! Proto je žádoucí zajistit, aby video nebylo přehnaně dlouhé, 3 minuty a dost a plynulo zábavným tempem.

První dojem dvakrát neuděláš

Lidé soudí knihu podle obalu a s tím nic nenaděláte, i kdybyste se na hlavu postavili. Proto zajisti, aby název, miniatura a popisek videa byl plně k tématu daného videa, a aby byly tyto věci schopné člověka nalákat ke zhlédnutí a zároveň mu řekli to nejdůležitější o čem dané video je.

Jak vydělat?

Základní způsob, jak získat z YouTube peníze je zpeněžení, jinak řečeno zobrazování reklam ve vašich videích i kolem nich. Tím to ale nekončí, dále můžete získávat peníze anebo nějaké cool věci od sponzorů, které jste si schopni najít a přesvědčit, že se jim vyplatí, když budete šířit povědomí o jejich značce.

Kooperujte s ostatními

Nejste jediný osamělý tvůrce jako nějaký trosečník na pustém ostrově. Po chvíli hledání najdete mnohé talentované tvůrce, se kterými budete moci určitě uzavřít drahocenné spolupráce, díky nimž si navzájem vyměníte diváky, anebo se doplníte o potřebné věci, co druhý neumí.

Čím natáčet svoje videa

Na technice moc nezáleží, i levnou technikou lze vytvořit kvalitní profesionální video, pokud umíme s technikou správně zacházet a používáme správně příslušenství.