1 000 528

Bře 17, 2023

Pracujete na počítači a najednou se počítač restartuje a vaše práce je zničená, protože jste neprováděli zálohování, dokonalost je zde vzácnou výjimkou, co se může pokazit to se i jistě pokazí, a to většinou tehdy, když nečekáte, že se to pokazí. Dříve se říkalo, kam nemůže čert tam nastrčí ženskou, dneska bychom mohli říci, kam nemůže zvědavý stát tam nastrčí sociální sítě.

V současnosti je zde hon na zloděje informací a zloděj honí zloděje, ti, co jsou nahoře potřebují mít podrobné informace o těch co jsou dole, jsme digitálně sledováni více, než si uvědomujeme, informace se stali zdrojem bohatství a moci, už se spekuluje o tom dát lidem do hlavy sledovací čipy, aby se z lidí tak stali loutky na dálkové ovládání, peníze těm, co jsou nahoře nesmrdí.

Sledovat a pokutovat to je heslo moderní doby, heslo pomáhat a chránit to je jenom utopie. Přichází globální digitální totalita, vše, co řeknete to bude zaznamenáno a použito proti vám, a vy s tím nic neuděláte, vždy to, co bylo dovoleno těm, co jsou nahoře, to bylo zakázáno těm, co jsou dole.

Nikdo za nic nemůže každý si jenom plní svoje povinnosti, je to celé veliký stroj, ve kterém je každý dělník jenom pevně utaženým šroubkem s nulovou hodnotou, vadný šroubek se vymění za nový šroubek a jede se dál. Už nepotřebujeme drahé tajné agenty, vystačíme si s programy, které pracují mnohem rychleji a levněji. Skončila válka pomocí tanků a letadel, nová válka je pomocí informací a peněz, je to válka skrytá a o to je horší to co nevidíme o tom ani nevíme.