1 000 521

Bře 16, 2023

Roboti s kravatou berou práci vysokoškolákům. Když roboti brali práci dělníkům, tak jsem mlčel, když roboti brali práci lidem s maturitou tak jsem mlčel, když roboti s kravatou, brali práci vysokoškolákům, a já jsem byl velmi dlouho bez zaměstnání, tak jsem křičel a prosil o pomoc bližní a stát, jenže nikdo mě už neslyšel. Jak zde proboha může být robot prezident, který vyznamenává roboty, to mě rozum nebere.

Můj geniální syn mě to konečně po lopatě vysvětlil na příkladu s fotoaparáty, tak dlouho jsme fotoaparáty vylepšovali až nastala doba kdy o kvalitní fotky nikdo nestojí, a fotky nemají pro lidi už žádnou hodnotu, stejně tak jsme roboty a umělou inteligenci vylepšovali, až nastala nová doba, ve které o lidské zaměstnance, zaměstnavatelé nestojí, protože roboti pracují rychleji a levněji. Prý jestli chci práci tak si mohu nechat dát do hlavy čip, a tím se ze mě stane genetický robot na dálkové ovládání který je zde jenom statistickou nulou, co to má v hlavě vynulovaný.

Taky mohu prý odejít do míst kde není dosud civilizace, a zde ještě práci seženu, jenže zde budou žít jako ekonomický otrok. Poslední šancí pro lidi bylo být státním zaměstnancem, jenže najednou i každý stát v začal s modernizací a optimalizací a odřízl od peněz i nezaměstnané a sociálně slabé, prý stát nemá peníze, protože roboti neplatí daně. Stát zavřel státní školy a státní nemocnice, nemáš peníze na vzdělání nebo léčení nemocí, tak to je tvůj soukromý problém.

Byl zde sociální projekt, podle kterého měli ubožáci v dostávat od peníze (základní nepodmíněný příjem), aby se z nich nestali bezdomovci, jenže tento projekt se ukázal jako ekonomická utopie. Problém s bídou není u lidí evolučně nový, v minulosti se to řešilo válkami, nebo zde byli epidemie a hladomory. Doba kdy lidi stávkovali, aby se měli ekonomicky lépe je minulostí, roboti nestávkují, a o tom to je.