1 000 514

Bře 16, 2023

Naše tělo je složeno z orgánů, národ je složen z organizací, ekosystém to je nekonečné množství různorodých organizací, vesmír to je taky nekonečně mnoho různých organizací. Organizace je vždy v nějakém subjektivním času a prostoru, díky organizaci je zde pořádek a vše funguje, základem je zde vytvořit optimální pravidla a kontrolovat jejich dodržování.

U náboženské organizace jsou pravidla stabilní mnoho století, u politické organizace nejsou pravidla stabilní a často se pole situace mění. Často je zde mezi organizacemi konflikt nebo válka, příčinou je to že každá organizace má svoje pravidla a odmítá se přizpůsobit cizím pravidlům. Podívejme se na epidemie, kdy nás napadají bacily a my je neumíme bacit, bacil to je taky organizace, která má svoje pravidla a odmítá přijmout cizí pravidla.

Čas má dost času na to, aby poznal, které organizace jsou hodnotné a které nejsou hodnotné, on rozhoduje, co zanikne a co nezanikne. Pokud čteme staré knihy tak nám dochází, jak se vše rychle změnilo, něco se mění pomalu a jiné se mění rychle. Mnohé dogmatické totality jednají jako by zde měli být na věčné časy a nedochází jim to, že zde jsou dočasně.

Svět nemění k lepšímu; náboženství, politika, umění, móda, filosofie, podnikání, obchod atd. svět mění k lepšímu jenom vynálezy uvedené do praxe, žádná politická strana vám nezajistí to, že vám bude líp, politici jsou jenom bezcharakterní herci, co se perou o hlavní role. Máme zde mnoho nových vynálezů, ale neumíme je uvést do praxe, a tak máme blbou náladu.