1 000 513

Bře 16, 2023

Jak je možné to že malý virus může zavraždit obrovské množství velikých lidí? Víme toho málo o světě, kde je vše tak malé, že to můžeme spatřit jenom pomocí mikroskopu. Jak něco, tak malé může vůbec evolučně vzniknout, když my jako lidi chceme vyrobit něco co je velmi malé tak to nezvládneme.

Svět malých živých systémů je natolik rozmanitý a složitý že jenom specialista je schopen malé části tohoto malého světa porozumět. Nejde si nevšimnout toho, že čím větší je živý systém tím i delší dobu žije, většina toho, co je velmi malé se řídí jenom pudy a nemá to inteligenci, jsou to obrazně jenom biologické naprogramované stroje.

V nemocnici je všude čistota a používá se tam mnoho dezinfekce, aby se eliminovala možnost nákazy od toho, co je velmi malé. Jenže vyléčený člověk opustí nemocnici a ocitne se v prostředí kde je veliká možnost nákazy a je zde i znečištění od kuřáků a automobilů.

S příchodem digitalizace přicházejí i počítačové viry, malý počítačový virus může z chodu vyřadit velikou státní organizaci, neměli bychom podceňovat to co je malé, malé může napáchat veliké škody.