1 000 489

Bře 16, 2023

1 000 489 1

Přichází období digitalizace, na počátku byl telefon, který umožnil lidem lépe využívat čas, a potom přišlo; rádio, televize, počítač, internet, mobilní telefon, tablet, notebook, digitální fotoaparát atd. většina digitálních přístrojů se vyrábí v Číně, statisticky většinu těchto drahých přístrojů používáme krátkou dobu, protože jsou zde neustále novinky, které jsou lepší než staré výrobky.

Nejde si nevšimnout toho, jak lidi mnoho používají veliké mobilní telefony, protože telefony nabízejí mnoho funkcí jako je; internet, přehrávač hudby, fotoaparát, filmová kamera, hraní her, telefonování, posílání zpráv atd. Mobilní operátoři využívají toho, že lidi jsou mnoho závislí na telefonech a internetu, a tak jsou jejich služby předražené obzvláště v naší republice jsou mobilní operátoři drazí oproti cenám, co jsou třeba v Polsku.

Digitalizace je jako oheň, který musí být pod kontrolou, ne telefonování vám stačí levný mobil, který je tlačítkový a nemá přístup na internet, pro použití internetu je ideální malý notebook. Včera jsem si koupil veliký tablet, ve kterém je Android 9 operační systém a možnost tablet používat i jako telefon, to by ovšem znamenalo platit mnoho peněz trvale mobilním operátorům, což se mi rozhodně nechce, a tak využívám jenom připojení přes domácí Wi-Fi připojení.

Kapitalismus je postaven na tom, aby byli konzumenti kupovat drahé zboží a drahé služby, protože zde je monopol a centralizace, nadbytek pro ty, co jsou nahoře, je zde díky nedostatku pro ty, co jsou dole. Snadno se peníze utrácí a těžko se peníze vydělávají.