1 000 471

Bře 15, 2023

Vše začalo díky; čtení knih, fotografování, filmování, šachové hře, filosofii, vědě, technice, internetu, cestování atd. Co je to datový analytik? Pokud je zde problém tak je třeba najít příčinu problému a pokud je zde problém s informacemi tak je potřeba datový analytik který hledá příčiny problémů u informační technologie, která s námi od narození do smrti manipuluje. Informační technologie je zde díky tomu že umíme mluvit a jsme gramotní.

Čím vyspělejší je evolučně člověk nebo lidská organizace, tím více je zde problémů s daty a informacemi, zde se dostáváme k tomu, že funguje jenom to, co je pod optimální kontrolou, lidově řečeno, když kocour není doma, tak myši mají hody. První profesionální datový analytik byl nejspíše mesiáš Ježíš Kristus, a jelikož čistá pravda a čistá láska kterou naivně hlásal, mnoho vadila mocným lhářům a zlodějům, tak byl mesiáš Ježíš Kristus ukřižován a stal se tak svatým mučedníkem.

Zde se dostáváme k tomu, že vše je ohraničeno protiklady, a tak je zde; pravda a lež, dobro a zlo, samec a samice, život a smrt, zdraví a nemoc, štěstí a neštěstí, láska a nenávist, bohatství a bída, moc a bezmocnost, čistota a špína, amatér a profesionál atd. pokud zde nejsou protiklady, tak není ani napětí mezi protiklady, a tak zde jsou problémy, na které není řešení.

Blbci se mnoho tisíciletí snaží o to, aby zde nebylo optimální napětí mezi protiklady a následkem jsou problémy, na které není řešení, klasickou ukázkou mocného blbce je zde Adolf Hitler a jeho blbé politické a ekonomické programy, které měli za následek druhou světovou válku a tím i mnoho miliónů zbytečně mrtvých lidí a mnoho zničených hodnot.

Takových velikých blbců jako byl Adolf Hitler najdeme v minulosti naší kultury miliony, jak je to možné že se blbci dostávají díky protekci snadno k moci, a tak mohou napáchat mnoho škod? Je to selhání kontroly nad informacemi, připomíná mi to počítače, co nejsou zabezpečené proti virům a malwaru, proto správci podnikové sítě vše nastavují tak, aby si v podniku nikdo nemohl nainstalovat programy a programy instaluje jenom správce sítě.

Podívejme se na problém s příživníky, co se odmítají přizpůsobit naší konzumní civilizaci, sociální politický populismus v EU je utopie, která v praxi ekonomicky nefunguje, nemůžeme zalévat plevel a krmit parazity, protože následkem bude v EU zaostalost a bída, podívejme se na Čínu zde pochopili to že zalévat plevel a krmit parazity je chybou, a proto zde nemají problémy s nepřizpůsobivými příživníky. Nebo se podívejme na pandemii, která v současnosti ekonomicky ochromila EU, statisticky na pandemii nejvíce umírají lidé se špatným imunitním systémem, je to systémově stejný problém, jako se zabezpečením u počítače.