1 000 466

Bře 15, 2023

Na počátku bible je mytologický příběh o tom, jak bůh vyhnal Adama a Evu z ráje, pro věřící je to začátek lidské kultury, nevěřící vycházejí z toho, že jsme vznikli z opice pomocí evoluce. Někdo hovoří zase o mimozemšťanech, co zde měli sex s opicemi, a následkem vznikl člověk. Jakmile budeme mít konečně stroj času, tak zjistíme, jak to opravdu bylo, zatím zde jsou jenom teorie a nejsou zde důkazy.

Naše kulturní civilizace je postavená na výhodách, které nám poskytuje věda a technika, díky nástrojům a později strojům získáváme výhody, a tak můžeme mít k dispozici levně mnoho zboží a služeb. Po skončení druhé světové války v roce 1945 se začali používat počítače které bylo třeba naprogramovat, nejprve se dělali programy na míru počítačům a potom začali vznikat univerzální operační systémy. Velikým zlomem byl vynález integrovaných obvodů a později přišli procesory a potom i malé počítače které si mohli koupit i bohaté soukromé osoby.

To vedlo logicky k počítačové síti a později i globálnímu internetu. Najednou zde byla digitalizace a vše bylo na baterky a akumulátory. Místo mechanického psacího stroje je zde notebook a tiskárna, místo zrcadlovky na kinofilm je zde digitální zrcadlovka, která má na vše automatiku a umí i natočit video. Mnoho profesí zaniklo a mnoho jich zase vzniklo, vše se začalo rychle měnit a nejhůře jsou na tom lidi co jsou už ve starobním důchodu a nechápou to proč adolescenti pořád koukají do mobilních telefonů, a tak je často díky sluchátkům na uších, při přecházení silnice, srazí automobil.