1 000 457

Bře 15, 2023

Ano, Lidé přestane po 23 letech fungovat. Kromě neplnění finančních očekávání je důvodem i fakt, že se Seznam zaměřuje v posledních letech především na rozvoj domovské stránky, reklamních systémů a vlastních obsahových služeb. O smyslu služby Lidé uvažujeme ekonomicky už několik posledních let, kdy si stěží vydělá na svůj vlastní provoz a údržbu.

Ta je navíc čím dál náročnější, protože někteří uživatelé nahrávají do svých profilů i fotografie či texty se sexuálním podtextem a jejich kontrola či odstraňování vyžaduje zapojení mnohačlenného týmu administrátorů, denně evidujeme přibližně deset nevhodných profilů, které nám uživatelé služby nahlásí přes tlačítko »Nahlásit nevhodný profil«, na další jednotky případů měsíčně nás pak upozorňuje náš automatický systém, který ale hodnotí obecná porušení pravidel služby,“ největší práci s odstraňováním a blokováním sexuálních predátorů má administrátorský tým, který profily prochází ručně.

Ten však z kapacitních důvodů není schopný zaznamenat všechny nevhodné fotografie nebo texty a adekvátně s nimi naložit. Bylo by možné implementovat do služby moderní technologické řešení, které by na základě umělé inteligence dokázalo chybný obsah odhalit. Jedná se ale o velikou investici, která pro nás vzhledem k malému významu sociální služby, strategii firmy a jejím prioritám nemá už ekonomický smysl. Proto jsme se rozhodli službu Lidé na věčné časy uzavřít, uvažovalo se také o prodeji služby, vedení Seznamu nenašlo však vhodného kupce.