1 000 451

Bře 14, 2023

1 000 451 1

I ten nejlevnější mobilní telefon, má v sobě hodinky, logicky ten, kdo používá mobilní telefon, už nepotřebuje používat hodinky? Vědci dlouho hledali, co je příčinou toho, že používáme hodinky i když používáme mobilní telefon. Příčinou je spěch, koukat se na mobil, kolik je hodin to nás zdržuje daleko rychlejší je se podívat na hodinky.

Hodinky vznikli díky tomu, že pořád někam jako šílenci spěcháme, a tak měříme u mnohého čas, lidi do žijí dlouhodobě mimo uspěchanou civilizaci se obejdou bez hodinek, které by jim měřili čas, aby byli všude ve správný čas. Se vznikem civilizace vznikl spěch a potom i měření času, proč nás civilizace nutí ke spěchu? Nemáme v civilizaci vše pod kontrolou, a tak nás strach nutí ke spěchu, tím že spěcháme tak chybujeme, práce kvapná je většinou špatná.

Příroda má vše pod kontrolou, a tak nikam nespěchá, byli jsme vyhnáni z psychického ráje do psychického očistce, jakmile jsme ztratili kontrolu nad existenční situací, díky tomu že jsme stvořili kulturní civilizaci, nad kterou nemáme kontrolu. Spěcháme a neuvědomujeme si to, že běžíme v konzumním kruhu od narození do smrti, pracuj, abys mohl utrácet peníze.

Vyděláš si jenom tolik peněz, abys nemohl odpočívat díky úsporám, pokud se ti zvýší mzda tak zase více utratíš, pokud si peníze ukládáš tak ti je inflace znehodnotí, nejlépe se zde mají ti, co díky protekci mohou dělat ředitele nebo prezidenta, bez protekce nemáš šanci na to se mít v tomto konzumním očistci dobře. Pokud by prezident republiky ležel rok v nemocnici tak by nám nescházel, protože on je zde jenom na reprezentaci a není zde na práci.