1 000 447

Bře 14, 2023

Lidi na internetu mnoho lžou, a tak by se zde měl logicky nasadit konečně dokonalý detektor lži, vím že je to zatím programově jenom utopie, ale představme si, že jednou to už utopie konečně nebude, jak by asi vypadal v té době internet? Nevedlo by nakonec zavedení dokonalého detektoru lži k zániku internetu? Podle mě je většina příspěvků a komentářů na internetu lež, mnozí namítnou, že lež je součástí naší lidské kultury a není možné on nás očekávat to, že se změníme a začneme říkat jenom čistou objektivní pravdu, podívejme se třeba na reklamu a politiku, jak nás chytře klame!

Internet má největší zisky právě ze lži, ostatně už prezident Václav Havel hovořil o tom, že pravda zvítězí nad lží, ale zapomněl nám říci, kdy se toho konečně v EU dočkáme. Živě si to představuji, napíšete něco, co má být na internetu, a kliknete na publikování a vyskočí na vás okno, kde bude napsáno, zamítnuto je to lež. Takto bychom už nepotřebovali na internetu moderátory a administrátory, trollové by v EU skončili jistě v psychiatrické nemocnici, kde by neměli k dispozici; televizi, rádio, tisk, internet atd.

Detektor lži by se potom nasadil i u; televize, rádia, tisku knih a časopisů, mobilních telefonů atd. veškerá digitální technika by byla kontrolována detektorem lži, pokud by někdo chtěl lhát, musel by opustit digitální civilizaci a zde by mohl lhát cizím lidem. V každé škole v EU by byl zaveden předmět pravda a zde by se žáci učili tomu, jak vždy a všude mluvit pravdu, aby jim nebylo mluvení zablokováno EU detektorem lži. Z našeho slovníku by zmizelo mnoho slov, protože tato slova nejsou pravdivá a vzniklo by mnoho nových slov, co jsou pravdivá, cenzura v EU by eliminovala mnoho knih a filmů, protože je v nich lež.